Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Ile tak naprawdę zarabia Jurek Owsiak? Kwota robi spore wrażenie
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 28.01.2024 19:19

Ile tak naprawdę zarabia Jurek Owsiak? Kwota robi spore wrażenie

Jurek Owsiak
Pawel Wodzynski/East News

Trwający 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy budzi wśród niektórych osób dość nietypowe pytania. Jedno z nich dotyka kontrowersyjnej kwestii, jaką są zarobki szefa organizacji, Jurka Owsiaka. Ile konkretnie zarabia?

32. Finał WOŚP

W 2024 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy organizuje już 32. Finał. Pierwsza edycja Finału miała miejsce w 1993 roku - jak przypomina serwis superbiz.se.pl, od tego czasu Fundacja WOŚP uzbierała w sumie blisko 2 mld zł.

Bardzo często przy okazji organizacji Finałów, powraca temat pieniędzy jakie ma zarabiać szef organizacji, Jurek Owsiak. Jest to dość kontrowersyjny temat, obecny w przestrzeni publicznej już od długiego czasu, który przyczynił się do podziału społeczeństwa na zwolenników oraz przeciwników inicjatywy.

Zrób tak, a zapłacisz niższe rachunki za prąd. Każdy może zaoszczędzić

Zarobki Jurka Owsiaka

Jako prezes zarządu Fundacji, Jurek Owsiak nie zarabia ani złotówki (tak jak pozostali członkowie zarządu). Nie otrzymuje również żadnych pieniędzy zebranych podczas Finałów - na to bowiem nie pozwala prawo, zaś całkowita kwota jest przeznaczana na określony cel. Informacje na ten temat zawarte w są w sprawozdaniu, które WOŚP publikuje co roku 8 marca, oraz w rozliczeniach z Finałów publikowane na stronie Fundacji.

Inną sprawą jest jednak firma Złoty Melon, której właścicielem jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jest to spółka jednoosobowa, a jej prezesem jest Jurek Owsiak i z tytułu pełnionej funkcji pobiera pensję. Firma służy do prowadzenia działań gospodarczych związanych z WOŚP.

Kwota robi wrażenie

Według stanowiska samego Owsiaka, które opublikował on w mediach społecznościowych, wynika, że za funkcję prezesa zarządu Złotego Melona otrzymuje pensję netto w wysokości ok. 10 tys. zł. Do października 2017 roku była to kwota niższa jedynie o tysiąc złotych.

Oprócz pełnienia funkcji szefa WOŚP oraz Złotego Melona, Jurek Owsiak jest również wykładowcą w agencji Power Speech oraz dziennikarzem radiowym. Za obie funkcje otrzymuje pensje nieznanej wielkości.

źródło: superbiz.se.pl