BiznesINFO.pl
Fot. Zofia i Marek Bazak/East News Bank w domu, walizka pelna pieniedzy, wielu seniorow trzyma swoje oszczednosci w domu, nie posiadajac kont bankowych padaja ofiara przestepcow wyludzajacych oszczednoscu calego zycia metodami "na wnuczka" lub "na policjanta".

East News, Zofia i Marek Bazak

Eurojackpot z wygranymi w Polsce. I to nie jedną

8 Maja 2021

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Udostępnij:

Eurojackpot w Polsce to jedna z najpopularniejszych loterii - wygrać trudno, ale ilość pieniędzy w puli przyprawia o zawrót głowy. Losowanie Eurojackpot odbyło się 7 maja, a wzbogaciło się aż sześciu Polaków.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie liczby padły w losowaniu

  • Jak duże wygrane padły

  • Czym jest Eurojackpot

Eurojackpot z losowaniem

Dnia 7 maja br. odbyło się losowanie Eurojackpot, podczas którego wylosowano liczby: 3, 7, 19, 27, 29 oraz 7 i 10. Niestety, ale w losowaniu nie padła główna nagroda, jednakże kilku zwycięzców nie może narzekać na obfitość portfela.

W Polsce padło sześć wygranych czwartego stopnia, z których każda wynosi 80 514, 50 zł. Wygranych w kwocie 30,30 zł padło, aż 29 tysięcy. W innych krajach również się nie poszczęściło graczom.

W żadnym z krajów biorących udział w loterii nie padła główna nagroda. W Niemczech, Estonii i na Węgrzech łącznie odnotowano szesnaście wygranych drugiego stopnia. Jak informuje TVN24, każda z nich wyniosła ok. 151 tys. zł.

Już 14 maja br. odbędzie się kolejne losowanie Eurojackpot. Do zgarnięcia w puli będzie 285 mln złotych. Może tym razem komuś się uda.

Eurojackpot w Polsce hitem

Eurojackpot utworzony został w 2012 r., a od 2013 r. funkcjonuje w kilkunastu krajach Europy. W Polsce Eurojackpot obecny jest od 2018 r., a obecnie w loterii uczestniczy osiemnaście krajów Starego Kontynentu.

Zasady gry Eurojackpot są bardzo proste: na kuponie typujemy 2 liczby z 10 oraz 5 liczb z 50. Możemy skorzystać z opcji chybił-trafił. W Eurojackpot występuje dwanaście poziomów wygranych - część z nich może zostać wypłacona w euro, a część tylko w złotówkach.

Wprost przypomina, że w przypadku korzystnego kursu wymiany złotówki na euro, część wygranych w Polsce może zostać powiększona. Opłata za jeden zakład wynosi 12,50 zł.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

pixabay, Couleur

Truskawki już możesz kupić. Ale cena pewnie cię odstraszy

CZYTAJ DALEJ

Podobne artykuły

CERT Orange wydał ważne ostrzeżenie

Polska i świat

CERT Orange wydał ostrzeżenie. Chodzi o "wangiri", pod żadnym pozorem nie oddzwaniaj na takie numery

Czytaj więcej >
Niemcy robią z Polski śmietnik

Polska i świat

Wywóz toksycznych odpadów do Polski. Prosto z Niemiec

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Kia będzie wzywać kierowców. Ponad 22 tys. aut koreańskiego producenta grozi pożarem

Czytaj więcej >
Emeryci oddają pieniądze za renty dożywotnie

Polska i świat

Coraz więcej emerytów decyduje się oddać nieruchomości za renty dożywotnie

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Polska i świat

Polacy nadal chcą przenosić firmy do Czech

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Coraz więcej kontroli gospodarki odpadami. Skarg jest coraz więcej

Czytaj więcej >