BiznesINFO.pl
kran-woda-kichnia-iberion-biznesinfo

Biznes info

Ceny wody pójdą do góry. Samorządy naciskają na Wody Polskie

20 Lipca 2022

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

Samorządy naciskają na Wody Polskie, aby te wprowadziły zmiany w taryfach opłat za wodę. Dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków leży w gestii samorządów, które za te usługi płacą coraz więcej.

Wody Polskie zadeklarowały, że od pierwszego września gotowe są na zmiany opłat za wodę, co oznacza podniesienie cen dla indywidualnych odbiorców, podaje PAP.

Ceny wody pójdą do góry

Wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk mówił: "Zdajemy sobie sprawę z tego, że czasy są ciężkie. Wszystkich nas dotykają skutki wojny i rosnącej inflacji. Dlatego zależy nam na tym, by ceny za wodę i ścieki drastycznie nie wzrastały. Jednak, jeśli już wzrost jest konieczny, nie doprowadził do wykluczeń społecznych. Woda musi być dostępna dla wszystkich", co cytowały również Wody Polskie.

Zmiany w taryfach mają nastąpić na życzenie samorządów. Wody Polskie zajmują się badaniem czy podwyżki samorządów są zasadne. Nowe taryfikowanie ma dać możliwość samorządom na podwyżki.

Prezes Wód Polskich Przemysław Daca mówi, że priorytetem jest, aby woda nie stała się dobrem luksusowym i była ogólnie dostępna dla społeczeństwa. Daca wyklucza więc drastyczne podwyżki wody.

Samorządy mają problemy z wodą

Niedawno na Podkarpaciu doszło do problemów z dostępem do wody. Łańcut był nawet zmuszony do racjonowania wody, co wynikało z bardzo niskich opadów i niedoborów.

Tagi:

Ceny

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Finanse

Polskie wakacje kredytowe ucieszyły Polaków. Banki nastawione sceptycznie

Czytaj więcej >

Finanse

Na czternastą emeryturę trzeba poczekać. ZUS wyjaśnia

Czytaj więcej >

Finanse

Wakacje kredytowe już pewne. Jest podpis prezydenta

Czytaj więcej >

Finanse

Zmiany w podatku od deszczu. Zapłaci go więcej osób

Czytaj więcej >

Finanse

Do Sejmu weszła nowa ustawa. Pozwoli zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy kredytobiorcom na wpisie do księgi wieczystej

Czytaj więcej >

Finanse

Aż 12 banków zapowiedziało weekendowe przerwy. Klienci będą mieli masę trudności

Czytaj więcej >