Ceny prądu w 2020 roku. Wypowiedź ministra bulwersuje
pixabay.com
Autor Przemysław Terlecki - 11 Września 2019

Wyższe ceny prądu w 2020 roku? Bulwersujące słowa ministra

Ceny prądu w 2019 roku zostały zatrzymane przed wzrostem, który zagroziłby kieszeniom Polaków. Co jednak z nimi w 2020 roku? Minister energii nie pomaga. Jego wypowiedź zbulwersowała niejednego.

Ceny prądu w 2020 roku wzrosną? W 2019 roku rząd Prawa i Sprawiedliwości zdecydował się te ceny zamrozić, by Polacy nie płacili więcej w roku wyborczym. Czy fortel ten zostanie powtórzony w 2020 roku? To dość istotne, ponieważ w wypadku podniesienia, ceny prądu wzrosną o kilkadziesiąt procent.

O to zapytał się więc ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego dziennikarz RMF FM. Jak się jednak okazuje, wypowiedź ministra była niejasna, a przez to wszystko - oburzająca. Pozostawił bowiem w niepewności tysiące ludzi, dla których to sprawa kluczowa. Co takiego odpowiedział minister na zadane mu pytanie?

- Proszę pana, jesteśmy w kampanii wyborczej, muszę też coś zostawić sobie w kieszeni. Ja muszę też mieć atuty - odpowiedział Tchórzewski na pytanie o prąd.

Ceny prądu w 2020 roku. Bulwersująca wypowiedź ministra

Wypowiedź ministra szczególnie zbulwersowała przedsiębiorców. Dla nich, jak przypomina RMF, to przede wszystkim problem w opracowaniu budżetów firm. Odpowiedź, że wzrost będzie albo nie, dałaby pewność setkom tysięcy przedsiębiorców. Ci natomiast trzymani są w niepewności.

Sam moment, kiedy dowiadują się o ogromnej niepewności związanej z cenami energii, jest fatalny. W rozmowie z RMF przypominają, że już teraz muszą znaleźć wyższe pieniądze na podwyższone składki ZUS, Pracownicze Plany Kapitałowe, a także wyższe pensje dla pracowników.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News