Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Bon do Dino na 2000 zł i voucher do Biedronki? Klienci muszą uważać
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 25.04.2024 22:08

Bon do Dino na 2000 zł i voucher do Biedronki? Klienci muszą uważać

Biedronka, Dino
Fot. materiały własne; Wikimedia.org/Kamil Kulawik/Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0

Bon do Dino na 2000 zł albo wiadomość o voucherze na zakupy do Biedronki mogą doprowadzić do utraty ogromnych pieniędzy. Klienci muszą sprawdzać, czy SMS z wiadomością o niesamowitej ofercie faktycznie został wysłany przez sieć. Oszuści znaleźli nowy sposób na swoje działania.

Uwaga na bon do Dino i voucher do Biedronki

W ostatnim czasie Biedronka wysyła do klientów specjalne SMS-y. Sieć informuje klientów o promocjach na dany dzień i zachęca do odwiedzin w sklepach. Tłumy pojawiają się również w marketach Dino. Oferta sklepów zlokalizowanych w małych miastach i wsiach sprawia, że zakupy robi tam coraz więcej osób.

Oszuści wykryli potencjał w powoływaniu się na sieci handlowe. Coraz więcej osób otrzymuje wiadomość dotyczącą specjalnego bonu do Dino. Problemy nie omijają jednak również Biedronki.

PKO BP ostrzega klientów. "Możesz stracić pieniądze i kontrolę nad kontem"

Dino oferuje bon na 2000 zł? To próba oszustwa

Portal superbiz.se.pl poinformował, iż zgłosił się do nich czytelnik, który otrzymał wiadomość od oszustów. Wiadomość, która pojawiła się w skrzynce odbiorczej na telefonie, informowała o tym, że można zaoszczędzić sporo pieniędzy podczas zakupów w Dino.

ZOBACZ: Majówka uderzy w kieszenie Polaków. Te produkty podrożały

Do Polaków trafia informacja o otrzymaniu bonu do Dino. Kwota specjalnego podarunku wynosi 2000 zł. Kliknięcie w jakikolwiek link lub podanie danych oszustom może zakończyć się stratą całych pieniędzy zgromadzonych na koncie w banku.

Oszuści oferują również fałszywy voucher na zakupy do Biedronki

Klienci Biedronki również trafili na celownik oszustów. Do osób w całym kraju trafiają wiadomości nie tylko o bonie do Dino na 2000 zł, ale również o specjalnym voucherze na zakupy do Biedronki. Akcja nie jest jednak prawdą. Sieć nie informuje o niej na swoich oficjalnych kanałach ani nie prowadzi kampanii reklamowej dotyczącej rzekomych voucherów.

ZOBACZ: Kupił los w Gdańsku. Wygrał ponad 15 mln złotych

Złodzieje wysyłający wiadomość SMS informujące o możliwych oszczędnościach podczas zakupów korzystają z tzw. phishingu. Polega to na podszywaniu się pod instytucję lub osobę. Dzięki wykorzystywaniu zaufania ofiara oszustów podaje dane lub instaluje na swoich urządzeniach szkodliwe oprogramowanie.

Źródło: superbiz.se.pl