Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Bogdan Zdrojewski wystartuje z PSL? Wszystko zależy od jego żony
Przemysław Terlecki
Przemysław Terlecki 19.07.2019 02:00

Bogdan Zdrojewski wystartuje z PSL? Wszystko zależy od jego żony

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

Bogdan Zdrojewski stał się postacią, o którą na swoich listach zabiega zarówno Platforma Obywatelska, ale również Polskie Stronnictwo Ludowe. Od kiedy wiadomo, że obie partie nie wystartują razem w wyborach parlamentarnych, co ogłosił we wtorek Władysław Kosiniak-Kamysz, Zdrojewski stał się szybko adresatem zaproszeń jednej i drugiej formacji. Obydwie widziałby bowiem Zdrojewskiego na swoich listach we Wrocławiu.

Były prezydent stolicy Dolnego Śląska i zarazem były europarlamentu otrzymuje obecnie propozycje od obu środowisk. Jednakże nie zdecydował się dotąd na nic. Zaproszenie od Platformy Obywatelskiej trudno mu przyjąć, bo, jak podaje Wyborcza, ma za złe Grzegorzowi Schetynie, że nie zaprosił go na listy do europarlamentu. Lider PO mówi jednak cały czas, że miejsce dla Zdrojewskiego na liście do Sejmu jest: "Propozycja jego startu z pierwszego miejsca naszej wrocławskiej listy leży na stole i jest wciąż aktualna".

Bogdan Zdrojewski zadecyduje, ale czeka na żonę

Platforma Obywatelska wierzy jednak, że uda się namówić Bogdana Zdrojewskiego do startu z jej list do końca tygodnia. W niedzielę ma mieć miejsce spotkanie ostatniej szansy, jak donosi Wyborcza. Odpowiedzialnym za zwerbowanie Zdrojewskiego ma być Jarosław Duda, lider PO w okręgu dolnośląskim.

Jednakże na udział Zdrojewskiego na swoich listach liczy także Polskie Stronnictwo Ludowe. Ludowcy chcą wykorzystać urazę Zdrojewskiego do PO i to jego wystawić jako jedynkę we Wrocławiu. Niewątpliwie byłoby to dobre wzmocnienie dla list PSL. Jednakże Bogdan Zdrojewski wciąż czeka na swoją żonę i to od niej uzależni swój wybór. Wszystko zależy bowiem od tego, z jakiej partii Barbara Zdrojewska dostanie propozycje startu do Senatu.

Poczeka na to, jak Platforma potraktuje jego żonę Barbarę, która ponownie chciałaby startować z listy PO do Senatu. Jeśli Platforma jej start zablokuje, Bogdan może rzeczywiście zdecydować się na start z listy ludowców - powiedziała osoba z otoczenia Zdrojewskiego.