Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie

Psl

Polityk PSL, Kosiniak-Kamysz, koperta z ZUS, pieniądze
19.10.2023 12:11 Padła zapowiedź ogromnych zmian dla seniorów, chodzi o emerytury. Co czeka najstarszych Polaków?

15 października Polacy udali się do lokali wyborczych, żeby wybrać 460 posłów i 100 senatorów na czteroletnią kadencję. Wielkim wygranym wyborów okazało się być koalicyjne ugrupowanie Władysława Kosiniaka-Kamysza i Szymona Hołowni - Trzecia Droga. Politycy opozycji już wskazują, jakie mają plany dotyczące przyszłych rządów. Szef PSL zapowiada zaskakujące zmiany dotyczące świadczeń otrzymywanych przez seniorów. Nie wszyscy będą zadowoleni.

Szymon Hołownia, Kosiniak-Kamysz
13.10.2023 23:35 Trzecia Droga. Program na wybory parlamentarne 2023

Za kilkadziesiąt godzin Polacy zdecydują o tym, które ugrupowanie polityczne będzie rządzić w naszym kraju przez następne cztery lata. W głosowaniu zostanie wybranych 460 posłów i 100 senatorów. W ostatnim czasie każda z partii politycznych przedstawiła postulaty, którymi pragnie zdobyć zaufanie i głosy wyborców. Czym konkretnie chcą przekonać Polaków politycy Trzeciej Drogi?

Była minister pracy Jolanta Fedak zmarła w wieku 60 lat
01.01.2021 01:00 Była minister pracy nie żyje. Odeszła w ostatni dzień minionego roku

Z tego artykułu dowiesz się:Była minister pracy Jolanta Fedak zmarła w wieku 60 lat,Jaka była przyczyna śmierci posłanki,Jak zmarłą minister wspominają politycy poszczególnych partii.

PSL PiS szanse koalicji
18.07.2020 02:00 Lider PSL o koalicji z PiS. Sam ma propozycję, ujawni w najbliższym czasie

PSL po porażce swojego kandydata w wyborach prezydenckich wróciło już do codziennej rzeczywistości. Władysław Kosiniak-Kamysz udzielił ostatnio wywiadu dla TVN24, w którym zdradził swoje plany na dalszą działalność. Powiedział także bardzo ważne słowa na temat potencjalnej koalicji z PiS.

biznes-info-640x433
07.09.2019 02:00 Kukiz: Ministerstwo Górnictwa na Śląsku i Trybunał w Piotrkowie Trybunalskim

Paweł Kukiz, który idzie do wyborów wspólnie z PSL mówił znów o zmianie ordynacji wyborczej. Ta, która obecnie obowiązuje jest według muzyka źródłem patologizacji polityki. "Nie może być tak, że partia, która otrzymała mniej głosów niż reszta partii wspólnie wzięta może narzucać swoje poglądy" - mówił Kukiz i pytał czy to ma coś wspólnego z demokracją.

biznes-info-640x433
17.08.2019 02:00 Dobrowolny ZUS, wyższa emerytura. PSL ujawniło swój program

Emerytura wyższa, bo nieopodatkowana, ZUS dobrowolny dla przedsiębiorców, utrzymanie 500 plus w mocy. O tym wszystkim mówił podczas konwencji Polskiego Stronnictwa Ludowego w Płocku Władysław Kosiniak-Kamysz, lider ugrupowania ludowców. Mówił jednak nie tylko za PSL, ale za całą Koalicję Polską stworzoną przez tę formację. W jej ramach startuje także Paweł Kukiz i ludzie związani z jego formacją Kukiz\'15.Kosiniak-Kamysz stwierdził, że największym wrogiem przedsiębiorców w Polsce jest ZUS. Jak stwierdził, "wystarczy zapytać ich o największą bolączkę, a odpowiedzą zgodnie: ZUS, ZUS i jeszcze raz ZUS". Dlatego też Koalicja Polska w swojej propozycji dla nich zawiera dobrowolne opłacanie składek do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, którym rozporządza ZUS.

biznes-info-640x433
19.07.2019 02:00 Bogdan Zdrojewski wystartuje z PSL? Wszystko zależy od jego żony

Bogdan Zdrojewski stał się postacią, o którą na swoich listach zabiega zarówno Platforma Obywatelska, ale również Polskie Stronnictwo Ludowe. Od kiedy wiadomo, że obie partie nie wystartują razem w wyborach parlamentarnych, co ogłosił we wtorek Władysław Kosiniak-Kamysz, Zdrojewski stał się szybko adresatem zaproszeń jednej i drugiej formacji. Obydwie widziałby bowiem Zdrojewskiego na swoich listach we Wrocławiu.Były prezydent stolicy Dolnego Śląska i zarazem były europarlamentu otrzymuje obecnie propozycje od obu środowisk. Jednakże nie zdecydował się dotąd na nic. Zaproszenie od Platformy Obywatelskiej trudno mu przyjąć, bo, jak podaje Wyborcza, ma za złe Grzegorzowi Schetynie, że nie zaprosił go na listy do europarlamentu. Lider PO mówi jednak cały czas, że miejsce dla Zdrojewskiego na liście do Sejmu jest: "Propozycja jego startu z pierwszego miejsca naszej wrocławskiej listy leży na stole i jest wciąż aktualna".

biznes-info-640x433
18.07.2019 02:00 Schetyna nie dogadał się z SLD. Nie będzie wielkiej koalicji

Platforma Obywatelska zdecydowała się na start w wyborach parlamentarnych jako Koalicja Obywatelska, bez sojuszu z SLD czy Zielonymi, jak miało to miejsce przed wyborami do europarlamentu - donosi Gazeta Wyborcza. Zamiast budować koalicję z innymi partiami Grzegorz Schetyna, lider PO, chce budować sojusz z "tymi wszystkimi, którzy podzielają pogląd PO". Mowa tutaj o samorządowcach, których Platforma chce umieścić na swoich listach, a także wspólnie z nimi pisać swój program.Idziemy do tych wyborów jako Koalicja Obywatelska. Ale nie jako koalicja partii politycznych, ale jako koalicja tych wszystkich, którzy podzielają nasz światopogląd. 20% miejsc na listach przeznaczymy ludziom z opozycji obywatelskiej, z organizacji pozarządowych, tych wszystkich, którzy nie uczestniczyli w polityce parlamentarnej. Zrobimy dla nich sporo miejsca, będziemy z nimi pisali nasz program. Będziemy chcieli budować tę kampanię wspólnie. Zaprosimy na nasze listy także samorządowców - mówił w czwartek rano w Sejmie Schetyna.

biznes-info-640x433
03.06.2019 02:00 Pawlak ostro o PO. Koalicjantów nazwał oszustami

PSL pod rządami Władysława Kosiniaka-Kamysza zdecydowało się na wejście w struktury wielopartyjnej Koalicji Europejskiej. W jej ramach Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Sojusz Lewicy Demokratycznej, Zieloni oraz właśnie Polskie Stornnictwo Ludowe wystartowały razem do Europarlamentu. Pomimo wiekich nadziei na dobry wynik, Koalicja Europejska nie dała rady pokonać PiS, które prześcignęło ją o ponad 7 punktów procentowych.Wywołało to niemały zgrzyt w środowisku Koalicji i doprowadziło do tego, że w sobotę 1 czerwca PSL ogłosiło start w nadchodzących wyborach parlamentarnych pod szyldem Koalicji Polskiej i opuszczenie Koalicji Europejskiej. Głosy niezadowolenia wśród polityków PSL eksplodowały jednak dopiero podczas niedzielnej Rady Naczelnej PSL. Bez wątpienia największym krytykiem sojuszu z Platformą Obywatelską był właśnie Waldemar Pawlak. Co ciekawe, były wicepremier swoją przemowę udostępnił na Facebooku.