BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Lider PSL o koalicji z PiS. Sam ma propozycję, ujawni w najbliższym czasie
Konrad Karpiuk
Konrad Karpiuk 22.03.2022 08:55

Lider PSL o koalicji z PiS. Sam ma propozycję, ujawni w najbliższym czasie

PSL PiS szanse koalicji
Beata Zawadzka/East News

PSL po porażce swojego kandydata w wyborach prezydenckich wróciło już do codziennej rzeczywistości. Władysław Kosiniak-Kamysz udzielił ostatnio wywiadu dla TVN24, w którym zdradził swoje plany na dalszą działalność. Powiedział także bardzo ważne słowa na temat potencjalnej koalicji z PiS.

Prezes PSL o koalicji z PiS

Lider ludowców przyznał, że wbrew obiegowej opinii, członkowie jego partii nie są w stanie zrobić wszystkiego w zamian za pozycję w rządzie. Kosiniak-Kamysz chce pozbyć się łatki partii, która wchodzi w układy z tą partią, która akurat jest u władzy. Dlatego jednoznacznie wykluczył możliwość koalicji z PiS.

W wywiadzie Kosiniak-Kamysz zdradził swoje przyszły plany. W ciągu kilku dni chce zaproponować całej opozycji plan, który określił jako "krok do przodu". Wykluczył także zjednoczenie wszystkich partii opozycyjnych pod jedną koalicją, jego zdaniem liderzy wszystkich ugrupowań powinni podjąć się wspólnej dyskusji, aby nie przegrać kolejnych wyborów.

Kosiniak-Kamysz o potencjalnej koalicji

Okazało się, że Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego chciałbym rozszerzyć projekt Koalicji Polskiej. Po tym jak PSL wchłonął pozostałości antysystemowej Kukiz'15, eksperci uważają, że kolejnym ruchem może być koalicja z Szymonem Hołownią, który buduje silne ugrupowanie. Lider PSL przyznał, że rozmawiał z dziennikarzem, ale nie ma jeszcze żadnych ustaleń.

- Zapraszam wszystkich, komu bliskie są postulaty Koalicji Polskiej. [...] To jest wspólne patrzenie i zgoda co do tego, że na wyborach prezydenckich życie się nie kończy - powiedział Kosiniak-Kamysz na temat potencjalnej koalicji.

Tagi: PSL polityka PiS
Polecane