BiznesINFO.pl

Beata Zawadzka/East News

Lider PSL o koalicji z PiS. Sam ma propozycję, ujawni w najbliższym czasie

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

PSL po porażce swojego kandydata w wyborach prezydenckich wróciło już do codziennej rzeczywistości. Władysław Kosiniak-Kamysz udzielił ostatnio wywiadu dla TVN24, w którym zdradził swoje plany na dalszą działalność. Powiedział także bardzo ważne słowa na temat potencjalnej koalicji z PiS.

Prezes PSL o koalicji z PiS

Lider ludowców przyznał, że wbrew obiegowej opinii, członkowie jego partii nie są w stanie zrobić wszystkiego w zamian za pozycję w rządzie. Kosiniak-Kamysz chce pozbyć się łatki partii, która wchodzi w układy z tą partią, która akurat jest u władzy. Dlatego jednoznacznie wykluczył możliwość koalicji z PiS.

W wywiadzie Kosiniak-Kamysz zdradził swoje przyszły plany. W ciągu kilku dni chce zaproponować całej opozycji plan, który określił jako "krok do przodu". Wykluczył także zjednoczenie wszystkich partii opozycyjnych pod jedną koalicją, jego zdaniem liderzy wszystkich ugrupowań powinni podjąć się wspólnej dyskusji, aby nie przegrać kolejnych wyborów.

Kosiniak-Kamysz o potencjalnej koalicji

Okazało się, że Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego chciałbym rozszerzyć projekt Koalicji Polskiej. Po tym jak PSL wchłonął pozostałości antysystemowej Kukiz'15, eksperci uważają, że kolejnym ruchem może być koalicja z Szymonem Hołownią, który buduje silne ugrupowanie. Lider PSL przyznał, że rozmawiał z dziennikarzem, ale nie ma jeszcze żadnych ustaleń.

- Zapraszam wszystkich, komu bliskie są postulaty Koalicji Polskiej. [...] To jest wspólne patrzenie i zgoda co do tego, że na wyborach prezydenckich życie się nie kończy - powiedział Kosiniak-Kamysz na temat potencjalnej koalicji.

Tagi:

PSLpolitykaPiS

Podobne artykuły

Polska i Świat

Niemcy wybudują wielką fabrykę na Dolnym Śląsku. Otrzymali milionowe wsparcie od polskiego rządu
Czytaj więcej >

Finanse

Premier zapewnia, że wkrótce otrzymamy wielkie pieniądze, a później będzie ich jeszcze więcej. „To ogromny sukces Polski”
Czytaj więcej >

Handel

Popularna sieć fast foodów wkracza do Polski. Wiadomo, kiedy pojawią się pierwsze lokale
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Największy niemiecki bank ma kłopoty. Rośnie niepokój na rynkach
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Ministerstwo edukacji planuje odciążyć uczniów. Rozważa zmniejszenie ilości zajęć
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Duńczycy zobaczyli podejrzany obiekt przy Nord Stream. Od razu wysłali wojsko
Czytaj więcej >
Konrad Karpiuk

Redaktor Biznesinfo. Najchętniej pisze na tematy polityczne, społeczne i związane z kierowcami. Były redaktor portalu "Świat na Kołach". Absolwent Socjologii na Uniwersytecie Warszawskim. Hobbystycznie zajmuję się muzyką i starymi samochodami, głównie krajowej produkcji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]