Była minister pracy Jolanta Fedak zmarła w wieku 60 lat
Wikipedia/Exploti
Autor Radosław Święcki - 1 Stycznia 2021

Była minister pracy nie żyje. Odeszła w ostatni dzień minionego roku

Smutna informacja nadeszła w ostatnich godzinach 2020 roku. W wieku 60 lat zmarła Jolanta Fedak, posłanka Polskiego Stronnictwa Ludowego, minister pracy i polityki społecznej w pierwszym rządzie Donalda Tuska.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Była minister pracy Jolanta Fedak zmarła w wieku 60 lat,
  • Jaka była przyczyna śmierci posłanki,
  • Jak zmarłą minister wspominają politycy poszczególnych partii.

Jolanta Fedak nie żyje

Smutne informacje napłynęły ostatniego dnia 2020 roku. Wczesnym rankiem dotarły wiadomości o śmieci o. Macieja Zięby, z kolei wieczorem prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz poinformował na Twitterze o śmieci Jolanty Fedak, posłanki PSL, byłej minister pracy i polityki społecznej.

- Bardzo smutne wiadomości na koniec tego smutnego roku. Zmarła Jolanta Fedak, była minister pracy i polityki społecznej. Nie tak się umawialiśmy Jolu. Rok temu zdobyłaś upragniony mandat poselski, następna wygrana miała być z rakiem. Odeszłaś za wcześnie. Będzie Cię nam brakowało" - napisał na Twitterze prezes PSL.

Do śmierci Jolanty Fedak odniósł się na Twitterze Donald Tusk, w którego pierwszym rządzie zmarła posłanka pełniła funkcję minister pracy i polityki społecznej.

- Jolanta Fedak - świetna Pani Minister, z charakterem, sercem i wiedzą, odważna i lojalna. Będzie nam Ciebie Jolu bardzo brakowało – napisał były premier, obecnie szef Europejskiej Partii Ludowej.

Niedziele handlowe w 2021 roku. Wiadomo już, kiedy będziemy mogli zrobić zakupyNiedziele handlowe w 2021 roku. Wiadomo już, kiedy będziemy mogli zrobić zakupyCzytaj dalej

Żalu z powodu śmierci posłanki nie kryli również politycy innych partii.

- Z żalem i smutkiem żegnamy Panią Poseł Jolantę Fedak. Składamy wyrazy współczucia. R.I.P – napisała na Twitterze rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska.

- Smutna wiadomość na koniec smutnego roku. Odeszła Jolanta Fedak, polityczka z wielkim sercem i oddana temu co robiła. Wyrazy współczucia dla najbliższych – napisał szef klubu parlamentarnego Lewicy Krzysztof Gawkowski.

Nie tylko minister

Choć Jolanta Fedak zapisała się w zbiorowej pamięci jako minister pracy i polityki społecznej w pierwszym rządzie koalicji PO-PSL w latach 2007-2011, to karierę polityczną rozpoczęła dużo wcześniej, bo już w latach 90, kiedy to związała się z PSL. W tamtym okresie pełniła funkcję wicemarszałka lubuskiego, zaś w czasie rządów koalicji SLD-PSL (2001-2003) była wicewojewodą lubuskim. Na rok przed wejściem do rządu Donalda Tuska bezskutecznie próbowała swoich sił w wyborach na prezydenta Zielonej Góry.

Po odejściu z rządu była m.in. radcą prezesa ZUS, a także kierowała Wojewódzkim Funduszem Gospodarki Wodnej i Ochrony Środowiska w Zielonej Górze. W ostatnich wyborach parlamentarnych w 2019 roku uzyskała mandat poselski, otrzymując w okręgu lubuskim prawie 14 tys. głosów.

Jolanta Fedak zmarła w wieku 60 lat.

Artykuły polecane przez redakcję BiznesInfo:

  1. Niezaczepieni wykluczeni społecznie? Niepokojące słowa ministra
  2. Masz jeszcze tylko 3 dni, potem nawet 2 tys. zł przepadnie. Wystarczy jedna rzecz
  3. Kaczyński o szczepieniu na COVID-19. Szef KPRM mówi o determinacji prezesa
  4. KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News