BiznesINFO.pl

Biznesinfo.pl

Kukiz: Ministerstwo Górnictwa na Śląsku i Trybunał w Piotrkowie Trybunalskim

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Paweł Kukiz, który idzie do wyborów wspólnie z PSL mówił znów o zmianie ordynacji wyborczej. Ta, która obecnie obowiązuje jest według muzyka źródłem patologizacji polityki. "Nie może być tak, że partia, która otrzymała mniej głosów niż reszta partii wspólnie wzięta może narzucać swoje poglądy" - mówił Kukiz i pytał czy to ma coś wspólnego z demokracją. 

Kukiz chce decentralizować 

Z mniej standardowych pomysłów Paweł Kukiz zaproponował decentralizację instytucji państwowych. W ramach tego projektu powiedział przede wszystkim o przenieseniu Ministerstwa Górnictwa na Górny Śląsk, aby ośrodek władzy był bliżej faktycznych potrzeb tej gałęzi przemysłu oraz przeniesienie Trybunału Sprawiedliwości do Piotrkowa Trybunalskiego, a pomysł ten jest argumentowany z pewnością historczyną przeszłością miasta skąd pochodzi jego nazwa. Kukiz nie przedstawił jednak konkretnego powodu, dla którego Trybunał miałby znaleźć się właśnie tam. 

Były piosenkarz odowłał się także do wyrzucanych mu wciąż wcześniejszych słów krytyki wobec PSL. Przypomniał, że o wszystkich partach mówił właściwie "to samo" jednak to PSL postanowił zmienić swój program tak, aby zapewnić obywatelom większą wolność i swobodę.

Tagi:

PSLPaweł Kukiz

Podobne artykuły

Handel

Popularna sieć fast foodów wkracza do Polski. Wiadomo, kiedy pojawią się pierwsze lokale
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Największy niemiecki bank ma kłopoty. Rośnie niepokój na rynkach
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Ministerstwo edukacji planuje odciążyć uczniów. Rozważa zmniejszenie ilości zajęć
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Duńczycy zobaczyli podejrzany obiekt przy Nord Stream. Od razu wysłali wojsko
Czytaj więcej >

Polska i Świat

W ten weekend przestawiamy zegarki. Będziemy spać godzinę krócej
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Atak na użytkowników OLX. Oszuści znowu w akcji, uważaj na wiadomości
Czytaj więcej >
Kasper Starużyk

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]