Emerytura zwolniona z podatku? Niewykluczone
Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 3 Grudnia 2019

Emerytura zwolniona z podatku. Największe marzenie emerytów bliżej do spełnienia

Emerytura powinna zostać zwolniona z podatku - uważa Władysław Kosiniak Kamysz. Szef Polskiego Stronnictwa Ludowego ma nadzieję, że ustawę uda się wprowadzić bez względu na podziały partyjne w Sejmie.

Emerytura zwolniona z podatku

Emerytura może zostać zwolniona z podatku. Władysław Kosiniak-Kamysz, lider Polskiego Stronnictwa Ludowego na łamach “Super Expressu” zapowiedział, że projekt ustawy, która zakłada zwolnienie emerytury z podatku, trafi niebawem do sejmowej Komisji Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Pod koniec zeszłego miesiąca odbyło się pierwsze czytanie nowego projektu w Sejmie.

Liczę, że PO, Lewica, ale też PiS poprą projekt, dzięki którym milionom emerytów zostanie nawet kilkaset złotych więcej w portfelu. Nie wyobrażam sobie, aby Schetyna, Czarzasty czy Kaczyński nie poparli tej ustawy ponad podziałami - powiedział Kosiniak-Kamysz w rozmowie z "Super Expressem".

ZUS masowo rozsyła listy. Jeśli go nie odbierzesz, będziesz mieć ogromne problemyZUS masowo rozsyła listy. Jeśli go nie odbierzesz, będziesz mieć ogromne problemyCzytaj dalej

Dla dobra seniorów

Lider Polskiego Stronnictwa Ludowego zwrócił uwagę, że projekt ustawy o świadczeniach zwolnionych z podatków będzie pasował do narracji rządu Prawa i Sprawiedliwości o państwie dobrobytu i tym samym ma nadzieję, że partia rządząca będzie pozytywnie nastawiona do tego rozwiązania.

Od początku października emeryci płacą niższe podatki od świadczeń emerytalno-rentowych. Zjednoczona Prawica zdecydowała o zmniejszeniu stawki podatku PIT z 18 proc. do 17 proc. Seniorzy już wcześniej apelowali do rządzących, aby zwolnić trzynastę emeryturę z podatków.

- Mam nadzieję, że PiS obiecując państwo dobrobytu pochyli się też nad losem seniorów. Apeluję do wszystkich sił politycznych w Sejmie o poparcie tego projektu - powiedział prezes PSL w rozmowie z “Super Expressem”.

Nowy, polski dyskont wchodzi na rynek. Reklamuje go Zenek MartyniukNowy, polski dyskont wchodzi na rynek. Reklamuje go Zenek MartyniukCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skandaliczne zachowanie przedszkolanki. Ojciec nagrał mrożącą sytuację z ukrycia
  2. Ogłoszenie mężczyzny z Sosnowca podbija sieć. Szuka gosposi, wynagrodzenie to prawdziwy hit
  3. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek
  4. Jak nie zarejestrujesz się do końca roku, to czekają Cię poważne konsekwencje. Większość Polaków nadal tego nie zrobiła
  5. Najpierw 500 plus, a teraz rząd wprowadza 500 minus. Wielu Polaków straci swoje pieniądze
  6. Obniżono Kaczyńskiemu emeryturę, mocno tajemnicze. I tak jest bajecznie wysoka

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News