Emerytura zwolniona z podatku? Niewykluczone
Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 3 Grudnia 2019

Emerytura zwolniona z podatku. Największe marzenie emerytów bliżej do spełnienia

Emerytura powinna zostać zwolniona z podatku - uważa Władysław Kosiniak Kamysz. Szef Polskiego Stronnictwa Ludowego ma nadzieję, że ustawę uda się wprowadzić bez względu na podziały partyjne w Sejmie.

Emerytura zwolniona z podatku

Emerytura może zostać zwolniona z podatku. Władysław Kosiniak-Kamysz, lider Polskiego Stronnictwa Ludowego na łamach “Super Expressu” zapowiedział, że projekt ustawy, która zakłada zwolnienie emerytury z podatku, trafi niebawem do sejmowej Komisji Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Pod koniec zeszłego miesiąca odbyło się pierwsze czytanie nowego projektu w Sejmie.

Liczę, że PO, Lewica, ale też PiS poprą projekt, dzięki którym milionom emerytów zostanie nawet kilkaset złotych więcej w portfelu. Nie wyobrażam sobie, aby Schetyna, Czarzasty czy Kaczyński nie poparli tej ustawy ponad podziałami - powiedział Kosiniak-Kamysz w rozmowie z "Super Expressem".

Dla dobra seniorów

Lider Polskiego Stronnictwa Ludowego zwrócił uwagę, że projekt ustawy o świadczeniach zwolnionych z podatków będzie pasował do narracji rządu Prawa i Sprawiedliwości o państwie dobrobytu i tym samym ma nadzieję, że partia rządząca będzie pozytywnie nastawiona do tego rozwiązania.

Od początku października emeryci płacą niższe podatki od świadczeń emerytalno-rentowych. Zjednoczona Prawica zdecydowała o zmniejszeniu stawki podatku PIT z 18 proc. do 17 proc. Seniorzy już wcześniej apelowali do rządzących, aby zwolnić trzynastę emeryturę z podatków.

- Mam nadzieję, że PiS obiecując państwo dobrobytu pochyli się też nad losem seniorów. Apeluję do wszystkich sił politycznych w Sejmie o poparcie tego projektu - powiedział prezes PSL w rozmowie z “Super Expressem”.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News