Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Banki zapowiadają spore utrudnienia. Przerwy w działaniu wielu usług już w weekend
Olgierd Maletka
Olgierd Maletka 10.02.2023 13:46

Banki zapowiadają spore utrudnienia. Przerwy w działaniu wielu usług już w weekend

bankomat-pieniądze-wypłata-mężczyzna-biznesinfo
BiznesInfo

Banki przyzwyczaiły nas do tego, że często wprowadzają przerwy techniczne w celu zaktualizowania ofert lub naprawienia pojawiających się problemów. W ten weekend niektóre z nich zapowiadają akcje serwisowe, które uniemożliwią płacenie kartą lub pobieranie gotówki z bankomatów.

W najbliższych dniach przerwy w działaniu niektórych usług zapowiedziały banki: BNP Paribas, Pekao, VeloBank, mBank i Bank Pocztowy, podaje portal „bankier.pl".

BNP Paribas

Klienci tego banku powinni być przygotowani na przerwę w dostępie do pewnych usług, która nastąpi już w piątkowy wieczór, 10 lutego. Prace serwisowe potrwają od godz. 22:00 do godz. 23:30.

Niedostępne będą systemy: GOonline Biznes, GOmobile Biznes, a także GOconnect Biznes.

Bank Pekao

W nocy z 11 na 12 lutego prace techniczne przeprowadzać będzie Bank Pekao. Od godz. 1:30 do 3:00 w niedzielę, nie będzie można posługiwać się m.in. aplikacją PeoPay.

Nie będzie można korzystać z kart debetowych, co oznacza, że klienci banku nie będą mogli wypłacać gotówki z bankomatów, a także płacić w terminalach płatniczych.

Ponadto osoby korzystające z płatności BLIK również będą musiały znaleźć alternatywę.

VeloBank

Klienci VeloBanku ponownie będą mieli problemy z dostępem do swoich kont. Prace serwisowe zostaną przeprowadzone w nocy z soboty na niedzielę - od godziny 23:50 do 3:00.

Wyłączona zostanie możliwość dostępu do bankowości internetowej i aplikacji mobilnej. Niedostępne będą również przelewy Blikiem, a płatności online kartami będą znacznie utrudnione.

mBank

W piątek wieczorem, 10 lutego, w godzinach 19:00-23:00, klienci mBanku również napotkają problemy. Prace serwisowe związane będą z wyłączeniem mKantoru, z którego nie będzie można skorzystać zarówno w serwisie transakcyjnym, ale także na urządzeniach mobilnych.

Tagi: bank mBank Pekao