BiznesINFO.pl
Bank największy w Europie

Pixinio/CC0

Ogromna fuzja dwóch czołowych banków? Dysponowałyby aż 1,6 bln euro

15 Września 2020

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

Powstanie jeden z największych banków Europy? Dwa szwajcarskie banki, Credit Suisse i UBS prawdopodobnie połączą swoje siły. Fuzja tych instytucji stworzyłaby europejską potęgę, która dysponowałaby depozytem o wartości 1,6 bln euro.

Bank, który powstałby z połączenia szwajcarskich instytucji byłby jednym z największych banków w Europie. Łączna suma depozytów przekraczałaby 1,6 biliona euro. Obie firmy nie zabierają głosu w tej sprawie, giełda jednak wyraźnie wskazuje jakie nastroje mają inwestorzy. Pomysł przypadł im do gustu.

Europejski megabank

"Kierownictwo dwóch największych szwajcarskich banków rozważa fuzję – podał serwis Insider Paradeplatz" – czytamy w Business Insiderze. Szwajcarki serwis, który cytuje polski BI, powołuje się na anonimowe źródła zbliżone do kierownictwa obu banków. Sami prezesi UBS i Credit Suisse sprawy nie komentują. Mimo tego o potencjalnej fuzji jest głośno, a szczegóły które wypłynęły są już dość mocno skonkretyzowane. Nowa instytucja miałaby nosić nazwę Signal, a proces fuzji mógłby rozpocząć się na początku przyszłego roku.

DZISIAJ W GRZEJE:1. Już nie zarobisz tyle co wcześniej. Rząd chce położyć łapska na umowach milionów Polaków2. Lekarka, która przerywała ciąże nie wytrzymała. Jednego przypadku nigdy nie zapomni

Jak wskazują nieoficjalne informacje o całym procesie wie szwajcarski rząd, a tematem interesuje się Ueli Maurer, minister finansów Konfederacji Szwajcarskiej. Kierownictwo obu banków odcina się od tematu, jednak giełda już zareagowała na doniesienia. Wczoraj Credit Suisse zwiększył swoje notowania o 4,8 proc., a UBS o blisko 2,5 proc. Business Insider wskazuje, że w przypadku gdyby fuzja rzeczywiście doszła by do skutku, powstałby jeden z największych banków w Europie, a suma zdeponowanych weń środków przekraczałaby 1,6 bln euro. Analizy oceniają, że Signal uplasowałby się na 4. miejscu wśród banków Starego Kontynentu.

Fuzja banków oznacza redukcję zatrudnienia. Szwajcarski Insider Paradeplatz wskazuje, że w wyniku powstania nowego banku pracę straciłoby aż 15 tys. osób na całym świecie, które dotychczas pracowały dla Credit Suisse lub UBS.

Fuzja banków oznacza redukcję zatrudnienia. Szwajcarski Insider Paradeplatz wskazuje, że w wyniku powstania nowego banku pracę straciłoby aż 15 tys. osób na całym świecie, które dotychczas pracowały dla Credit Suisse lub UBS.

Podobne artykuły

Ozonatory robią furorę. Polacy w szale zakupów sprzętu, który do tej pory był sprzedawany profesjonalistom.

Finanse

Jedno urządzenie coraz częściej pojawia się w polskich domach. Pomaga zadbać o prawdziwą czystość

Czytaj więcej >
Kurs złotego umacnia się, ale na jak długo?

Finanse

Nie nadchodzi zbyt dobry okres dla złotówki. Czarne chmury nad polską walutą

Czytaj więcej >
By Wistula - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=77468950

Finanse

PKO BP: ceny mieszkań czeka potężny spadek. Eksperci podają o ile

Czytaj więcej >
Właściciele galerii unikną podatku od przychodów z budynku?

Finanse

Nie będą płacić podatku za okres lockdownu. Ministerstwo Finansów w końcu zajęło stanowisko

Czytaj więcej >
Rząd zabierze myśliwym pieniądze?

Finanse

Rząd sięga po pieniądze myśliwych. Polski Związek Łowiecki oburzony, w grę wchodzą miliony złotych

Czytaj więcej >
Dodatek solidarnościowy w Sejmie

Finanse

Dodatek solidarnościowy już rozpatrywany w Sejmie. Wiemy, kto będzie mógł się o niego starać

Czytaj więcej >