Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Banalnie prosty sposób na oszczędzanie. Seniorzy powinni to wiedzieć
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 12.03.2024 12:02

Banalnie prosty sposób na oszczędzanie. Seniorzy powinni to wiedzieć

Seniorki
Fot. Pixabay/silviarita

Wielu polskich seniorów ma dość trudną sytuację finansową. Wypłaty w postaci rent czy emerytur często są niewysokie i nie wystarczają na zapewnienie sobie podstawowych potrzeb. Jak się okazuje, istnieje rozwiązanie, dzięki któremu osoby po ukończeniu 60. roku życia będą mogły sporo zaoszczędzić. Sposób jest banalnie prosty.

Trudna sytuacja finansowa polskich emerytów

Problem groszowych emerytur jest w Polsce bardzo powszechny. Stale rośnie liczba seniorów, którzy otrzymują comiesięczne wypłaty z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w wysokości mniejszej niż najniższa emerytura. Jakiś czas temu serwis money.pl donosił, że Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pracuje nad rewolucyjnym rozwiązaniem, które miałoby zniwelować groszowe świadczenia. Jak na razie nie podano jednak żadnych oficjalnych informacji na ten temat.

Zobacz także: To koniec zerowego VAT-u na żywność. Ceny pójdą w górę

Lech Wałęsa ujawnił, jaką ma emeryturę. Nie jest z niej zadowolony

Banalnie prosty sposób na oszczędzanie dla seniorów

Okazuje się, że wielu Polaków może skorzystać z rozmaitych zniżek. Wystarczy tylko, że dopełnią jedną, prostą formalność, dzięki której będą mogli nieco zaoszczędzić i odciążyć swój budżet domowy. Jest to możliwe dzięki Ogólnopolskiej Karcie Seniora, która przysługuje wszystkim osobom po ukończeniu 60. roku życia. Warto rozważyć dołączenie to tego programu, bo karta ta upoważnia do skorzystania ze zniżek między innymi w kinach, teatrach, kawiarniach, salonach fryzjerskich, ale także w sanatoriach i sklepach spożywczych.

Wystarczy tylko złożyć prosty wniosek

Ogólnopolska Karta Seniora z reguły jest bezpłatna. Za jej wyrobienie nie zapłacimy nic, jeśli mieszkamy na terenie gminy, które zgłosiły się do programu. Jeśli natomiast nasza gmina nie jest członkiem programu, to za kartę trzeba będzie zapłacić 35 złotych na rok. W przypadku, gdy zdecydujemy się na wyrobienie jej od razu na dwa lata, to zyskamy zniżkę i zapłacimy 50 złotych. W celu złożenia wniosku o wydanie karty, należy udać się do urzędu gminy lub miasta.