Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Lech Wałęsa ujawnił, jaką ma emeryturę. Nie jest z niej zadowolony
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 12.03.2024 08:27

Lech Wałęsa ujawnił, jaką ma emeryturę. Nie jest z niej zadowolony

Lech Wałęsa
Fot. KAPiF

Lech Wałęsa od lat pobiera świadczenia emerytalne z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Ostatnio były prezydent ujawnił wysokość swojej emerytury. Jak przyznał w rozmowie z portalem o2.pl, wciąż musi być aktywny zawodowo, bo nie jest zadowolony z tego, jaką kwotę otrzymuje.

Polscy seniorzy mogą liczyć na coroczne podwyżki

Spora część polskich seniorów otrzymuje niewysokie emerytury, więc z niecierpliwością czekają na podwyżki czy też wypłatę dodatkowych świadczeń. Przede wszystkim mogą liczyć na coroczną waloryzację, która odbywa się zawsze w marcu. 

W tym roku od 1 marca wszystkie świadczenia poszły w górę o 12,12 proc. W związku z tym emerytura minimalna, renta socjalna, renta rodzinna czy renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy wzrosły z 1588,44 zł brutto do 1780,96 zł brutto. Wraz z kwietniową wypłatą do seniorów trafi także trzynasta emerytura.

Zobacz także: Jednorazowe opakowania znikną? UE pracuje nad zakazem

Waloryzacja emerytur. Ważne wieści dla seniorów, ZUS wypłaca więcej

Lech Wałęsa szczerze o waloryzacji emerytur

Lech Wałęsa podczas rozmowy z portalem o2.pl został zapytany o to, co sądzi o waloryzacji świadczeń emerytalno-rentowych, która odbywa się co roku. Były prezydent zwrócił uwagę na to, że nie należy doszukiwać się problemu w podwyżkach emerytur, tylko w zbyt wysokich kosztach życia.

Poważnie mówiąc, uważam jednak, że nie w podnoszeniu emerytury jest problem. Konieczne jest obniżanie kosztów życia. Worki pieniędzy nie są potrzebne. Ludzie chcą godnie żyć - powiedział Lech Wałęsa w rozmowie z portalem o2.pl.

Jaką emeryturę ma Lech Wałęsa?

Podczas rozmowy z serwisem o2.pl Lech Wałęsa ujawnił, jakie otrzymuje wypłaty z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Jak się okazuje, emerytura byłego prezydenta wynosi 11-13 tysięcy złotych brutto. Jest to kwota, o której zdecydowana większość polskich seniorów może tylko pomarzyć. Wałęsa zdradził jednak, że on sam nie jest zadowolony z tego, jakie świadczenie otrzymuje.

Czy jestem zadowolony ze swojej emerytury? Jakbym był, to bym jeździł na grzybki czy rybki, a nadal pracuję, jeżdżąc po świecie - podkreślił były prezydent podczas rozmowy z portalem o2.pl.