Amazon skrytykowany w liście od pracowników
David Becker/AFP/East News
Autor Maria Glinka - 1 Maja 2020

Pełen emocji list pracowników Amazona do Jeffa Bezosa. Proszą o zmiany, które wydawałby się być normą

Amazon Workers International to koalicja pracowników, która wystosowała list do szefa Jeffa Bezosa. Sygnatariusze domagają się w nim większej transparentności w kontekście dostępu do informacji na temat skali zakażeń wśród osób zatrudnionych w firmie. Łączna liczba zainfekowanych pracowników w dalszym ciągu nie została ujawniona, co zdaniem autorów pisma jest nieetyczną praktyką i stanowi zagrożenie dla zdrowia.

Amazon ukrywa liczbę zakażonych pracowników?

Pracownicy Amazona skierowali list do szefa Jeffa Bezosa, w którym nie szczędzą słów krytyki wobec praktyk podejmowanych przez amerykańskie przedsiębiorstwo handlowe. Zatrudnieni „krytycznie oceniają (…) ukrywanie skali zachorowań w sieci logistycznej”, ponieważ stwarza to duże ryzyko dla zdrowia i życia osób pracujących w firmie. Oczekują zatem, ze Amazon wyjawi procedury wykrywania i zgłaszania przypadków koronawirusa oraz opublikuje listę potwierdzonych i prawdopodobnych przypadków zarówno infekcji, jak i zgonów – podają serwisy.gazetaprawna.pl.

Sygnatariusze listu uważają, że Amazon niesłusznie uznał siebie za firmę, której działalność ma kluczowe znaczenie w czasie pandemii. Ponadto, uskarżają się na masowe zwolnienia i odbieranie głosu tym pracownikom, którzy otwarcie przeciwstawiają się bieżącej polityce spółki. „Wzywamy do zaprzestania tych praktyk” – grzmią w oświadczeniu.

Ważna wiadomość dla rodziców. Ujawniono, do kiedy będą otrzymywać pieniądze od rząduWażna wiadomość dla rodziców. Ujawniono, do kiedy będą otrzymywać pieniądze od rząduCzytaj dalej

Wyższe pensje i zmiana strategii Amazona wśród postulatów pracowników

Krytyka dotychczasowych działań firmy to tylko fragment listu skierowanego do prezesa Amazona. W drugiej części pracownicy zrzeszeni pod szyldem „Amazon Workers International” postulują m.in. stałe podwyżki. Zatrudnieni nie są usatysfakcjonowani kurtuazyjnymi komunikatami czy dziękczynnymi plakatami wywieszonymi w zakładowych toaletach – domagają się realnego wzrostu wynagrodzenia.

Co więcej, pracownicy dążą do wydłużenia przerw o 5 minut i zniesienia negatywnych informacji zwrotnych za produktywność. Oczekują również dwutygodniowego płatnego zwolnienia chorobowego i przedłużenia nieograniczonego urlopu bezpłatnego. Pracownicy liczą, że Amazon weźmie pod uwagę ryzyko, na jakie narażeni są pracownicy i wstrzyma dostawy nieistotnych produktów w tych państwach, w których takich blokad jeszcze nie wdrożono.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Ujawniono. Zarażony pracownik z firmy kompletującej pakiety wyborcze, zaczyna się

Komfort i bezpieczeństwo pracy priorytetem

Zatrudnieni podkreślają również istotę bezpieczeństwa pracy w dobie pandemii. Postulują rezygnację z zatrudniania pracowników na czas określony przez agencje pracy tymczasowej. Żądają powrotu do pracy osób zwolnionych na podstawie wybiórczego egzekwowania wewnętrznych polityk i wytycznych” – czytamy w liście.

Amazon to amerykańska spółka, która zajmuje się handlem elektronicznym B2C i prowadzi największy na świecie sklep internetowy. Według danych z 2018 r. przedsiębiorstwo zatrudniało ok. 575 tys. pracowników.

Za 3 dni ruszają centra handlowe. Jednak do niektórych sklepów już nie pójdziemy, pandemia je pokonałaZa 3 dni ruszają centra handlowe. Jednak do niektórych sklepów już nie pójdziemy, pandemia je pokonałaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rozpędzony samochód roztrzaskał przystanek. Wszystko wyleciało w powietrze
  2. Otwarcie przedszkoli i żłobków. Znamy zalecenia GIS. Nic już nie będzie tak, jak dawniej
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Ogromne zmiany w Polsce już w przyszłym tygodniu. Dla wielu to zła wiadomość
Nie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećNie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News