BiznesINFO.pl
pixabay, jarmoluk

pixabay, jarmoluk

AliExpress już nie takie tanie. Od jutra zmiany

30 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Udostępnij:

Nowy pakiet VAT dla e-commerce to prawdziwa rewolucja nie tylko dla zakupów na AliExpress, ale również dla zmian w podatkach. Warto wiedzieć na co należy zwrócić uwagę.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak nowy pakiet VAT wpłynie na zakupy online

  • Jakie jesz szykują się zmiany

AliExpress i nie tylko, czyli pakiet dla e-commerce w grze

Nowy pakiet VAT dla e-commerce to głośno zapowiadane zmiany w prawie. Rząd podkreślał, że wynikają one z odgórnie narzuconych przepisów unijnych, do których Polska również musi się dostosować.

Przepisy są efektem zniesienia przez Unię Europejską zwolnienia z podatku towarów o wartości maks. 22 euro. Choć wszyscy podkreślają, że zmiany dotkną przede wszystkim zakupy na AliExpress, to wino i cydr oraz kasy fiskalne również doczekają się rewolucji.

W Polsce ogromną popularnością cieszy się chińska platforma zakupowa - za niewielkie pieniądze można było kupić ciekawe i przydatne produkty. Zniechęcać mógł jedynie czas oczekiwania na przesyłkę, ale fani AliExpress i z tym sobie poradzili. Pakiet e-commerce sprawi, że zakupy będą droższe.

AliExpress droższe niż dotychczas

Fani AliExpress przeżywają na grupach w mediach społecznościowych wprowadzenie nowych zmian. Jednakże nowe przepisy obejmą również przedsiębiorstwa zajmujące się handlem produktami akcyzowymi.

Pakiet VAT dla e-commerce to zmiany dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Money.pl informuje, że przedsiębiorcy zobowiązani będą do posiadania kas fiskalnych online. Chodzi tutaj o kosmetyczki, fryzjerów, prawników, czy stomatologów.

Nowe banderole zagoszczą także na butelkach z winem oraz cydrem. Mają być mniejsze niż dotychczasowe i łatwiej mieścić się na butelkach.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

SMS od PGE z prośbą o uregulowanie rachunku? Nie, to oszuści

CZYTAJ DALEJ

Kamila Jeziorska

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Fot. Jakub Kaminski/East News, Warszawa, 02.04.2021. Napad na bankomat przy supermarkecie Tesco przy ul. Estrady. Do wyrwania bankomatu sprawcy uzyli koparki skradzionej z pobliskiej budowy.

Handel

Netto od listopada znacznie większe. Przejmie sklepy po Tesco

Czytaj więcej >
Podpis dokumentu

Handel

Jak ustrzec się przed kombinacjami deweloperów? Ekspert tłumaczy

Czytaj więcej >
materiały partnera

Handel

Zapowiedź Forum Rozwoju Branży Konopnej. Warszawa, 26 sierpnia

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 05.01.2019. n/z Kurier dorecza przesylke.

Handel

Artykuły zoologiczne z rekordową sprzedażą. Zwłaszcza przez internet

Czytaj więcej >
Nanushki, Lena i Tomek

Handel

Produkują i projektują wyłącznie w Polsce. Nanushki z nietypową metodą na sukces

Czytaj więcej >
DM Drogerie Markt wchodzą do Polski

Handel

DM drogerie wchodzą do Polski. Wiemy jak idą przygotowania [TYLKO U NAS]

Czytaj więcej >