Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > 90-latek dostaje 43 tys. zł emerytury. Wiemy, gdzie pracował
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 19.02.2024 21:37

90-latek dostaje 43 tys. zł emerytury. Wiemy, gdzie pracował

Pieniądze, emerytura
Iberion

Wiele osób zastanawiających się nad wyborem zawodu, bierze pod uwagę zarobki. Jest to widoczne zwłaszcza w sferze służby zdrowia. Są jednak i takie świadczenia, których wysokość zaskakuje wszystkich -  przykładem jest jeden z emerytowanych lekarzy.

Rekordowe świadczenia emerytalne

Kwestia najwyższych emerytur powraca co jakiś czas w mediach. Jak przypomina serwis fakt.pl, absolutnym rekordem pod tym względem jest świadczenie, jakie otrzymuje 90-latek mieszkający w Zabrzu. Pracował aż do 86. roku życia, dzięki czemu teraz otrzymuje co miesiąc niebagatelną sumę 43 412 zł.

Kolejne pozycje w zestawieniu nie są zaskakujące, ale jednak ich wysokość jest nieco mniejsza. Szóstka emerytów może się bowiem pochwalić świadczeniami oscylującymi wokół kwoty 30 tys. zł.

Wygrał gigantyczną kwotę. Nie zobaczy z niej ani grosza

Emerytury większe niż dochody władz

W gronie seniorów z wysoką emeryturą znalazł się także przedstawiciel służby zdrowia. Emerytowany lekarz otrzymuje co miesiąc do kieszeni przeszło 30 tys. zł. Jest to również późnym przejściem na emeryturę - działalność zawodową zakończył on bowiem w wieku 78 lat.

Wszystkie podane wyżej kwoty zaskakują tym bardziej, że przewyższają dochody osób ze szczytów władzy. Prezydent Andrzej Duda otrzymuje bowiem co miesiąc sumę 30 640 zł pensji, zaś w przypadku premiera Donald Tuska mowa o kwotach do 23 600 zł.

Tajemnica wysokich świadczeń

Pozostaje tylko jedno pytanie - jakim konkretnie cudem można osiągnąć aż tak wysokie kwoty świadczeń? Okazuje się, że rzeczona “tajemnica” jest w rzeczywistości bardzo prosta: wraz z wydłużeniem aktywności zawodowej rośnie wysokość emerytury. Krótszy okres pracy przekłada się z kolei na mniejszą kwotę świadczenia.

źródło: fakt.pl

ZOBACZ TAKŻE: Emeryci mają szanse na dodatkowe pieniądze. 230 zł więcej w miesiącu