BiznesINFO.pl
ważne

Biznes Info

ZUS przygotował prezent dla emerytów. Nie muszą obawiać się o brak pieniędzy na święta

16 Grudnia 2021

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

ZUS zdąży wypłacić wszystkie emerytury jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Jeżeli więc dostajemy emeryturę w okolicach 25. dnia miesiąca, to w tym miesiącu będzie ona na naszym koncie znacznie wcześniej.

ZUS wypłaca emerytury w sześciu terminach: 5,  6, 10, 15, 20 i 25 dnia każdego miesiąca. Pieniądze są dostępne na kontach 1 dzień po płatności, w przypadku dni wolnych 2 dni później. W grudniu ostatnia wypłata przypada na Boże Narodzenie, ZUS zdecydował więc o wcześniejszej wypłacie.

ZUS zdąży z wypłatami przed świętami Bożego Narodzenia

- W tym roku wszyscy emeryci i renciści z terminu „25” posiadający konta otrzymają wypłatę najpóźniej 23 grudnia – zapewnia Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS  na Dolnym Śląsku. 

ZUS przyznaje jednak, że termin dostarczenia emerytury w dużej mierze zależy od sprawności Poczty Polskiej: już od 21 grudnia przekazujemy te emerytury i renty, które przynosi doręczyciel tak by listonosze mieli czas na ich doręczenie do 24 grudnia – wyjaśnia Kowalska-Matis. - Mam nadzieję, że także i tym razem poczta stanie na wysokości zadania i nasi klienci dostaną pieniądze możliwie  szybko.

Rzeczniczka dodaje jednak, że w celu usprawnienia przesyłu środków warto jest założyć konto bankowe: Podkreślam jednak, że w najlepszej sytuacji są oczywiście ci, którym pieniądze wpływają na bankowe konta – dodaje rzeczniczka.  

Tagi:

emerytura

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kasper.staruzyk@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Canva / trevmo64

Polska i Świat

Koniec browaru w Leżajsku. Powodem reorganizacja firmy

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Szykuje się nowe świadczenie. Dostaną rodziny poległych mundurowych

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Ceny chleba i smakołyków w cukierniach już niedługo powinny się znacząco obniżyć

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Chciała zaadoptować kota. W efekcie straciła 760 tys. dolarów

Czytaj więcej >
Śmieciarka we Wrocławiu uprowadzona

Polska i Świat

Zmowa przetargowa firm wywożących śmieci. Zapłacą gigantyczną karę

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Rosyjska gospodarka ledwo zipie. Nawet za Jelcyna dane nie były tak katastrofalne

Czytaj więcej >