Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > ZUS podał ważną informację ws. przelewów 800 plus. Wiele osób w Polsce się ucieszy
Zuzanna Kłosek
Zuzanna Kłosek 08.01.2024 23:12

ZUS podał ważną informację ws. przelewów 800 plus. Wiele osób w Polsce się ucieszy

pieniądze
Pixabay/ArturLuczka

W 2024 roku do 800 plus ma być szacunkowo uprawnionych 6,6 mln dzieci. Po podwyżce budżet programu wynosi 64 mld złotych. Kolejne pieniądze trafią do rodziców jeszcze w tym tygodniu.

Trudny miesiąc na wypłaty świadczeń

W styczniu wiele terminów wypłat 800 plus i innych świadczeń uległo przesunięciu z powodu weekendów i dni wolnych od pracy. Już z powodu Nowego Roku pierwsze wypłaty w zwiększonej wysokości zostały zlecone pod koniec grudnia 2023 roku. Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Gertruda Uścińska, zapewnia, że w łącznie sześciu terminach do rodziców trafi 3 mld 288 mln złotych.

Ogromne zmiany w płaceniu gotówką. Ile pieniędzy możemy trzymać w domu?

Kolejne pieniądze dotrą jeszcze w tym tygodniu

Ostatni przelew został zlecony 8 stycznia 2024 roku, by już 9. zasilić konta beneficjentów. Kolejny, za 14 stycznia, który wypada w niedzielę, planowany jest jeszcze w tym tygodniu, 11 stycznia, w czwartek. Wypłata środków będzie możliwa 12 stycznia. Następne mają odbywać się zgodnie z planem, w tych samych terminach, co w ubiegłym roku.
ZUS przypomina, że aby otrzymać świadczenie w zwiększonej wysokości, nie trzeba składać żadnego wniosku. Przestrzega też przed oszustami, którzy proponują swoją pomoc w tej kwestii.

W te dni do rodziców trafią miliony złotych

ZUS poinformował, że w tym miesiącu do rodziców trafi łącznie 3 mld 288 mln złotych. Pomijając drobne przesunięcia wynikające z weekendów i świąt wolnych od pracy, beneficjenci powinni spodziewać się przelewów 2., 4., 7., 9., 12., 14., 16., 18., 20. i 22. dnia każdego miesiąca. W przypadku zlecenia przelewu w innym terminie, pieniądze zwykle są wypłacane z wyprzedzeniem.
 

źródło: radio ZET