Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Znany prawnik o 800 plus dla niepracujących rodziców. W sieci zawrzało
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 10.12.2023 22:52

Znany prawnik o 800 plus dla niepracujących rodziców. W sieci zawrzało

Marcin Kruszewski
TikTok @prawomarcina

Świadczenie 500 plus już od 1 stycznia 2024 roku zamieni się w 800 plus. Od tej pory rodzice co miesiąc będą pobierali o 300 złotych więcej bez względu na to, ile zarabiają. Znany na TikToku prawnik ostatnio poruszył ten temat i zapytał o zadanie swoich obserwatorów. W komentarzach zawrzało.

Znany prawnik o świadczeniu 800 plus

Świadczenie 500 plus to jeden ze sztandarowych programów rządu Prawa i Sprawiedliwości. Od 1 stycznia będzie wynosiło już 800 zł i nie potrzebny jest nawet osobny wniosek o zwiększenie wypłat. Ostatnio pewien znany prawnik poruszył na TikToku temat tego świadczenia i wspomniał o tym, że otrzymuje je każdy, bez względu na to, czy pracuje i ile zarabia.  

 

Dwie emerytury w grudniu. Seniorzy mają powody do radości

Kryterium dochodowe przy świadczeniu 800 plus?

Zbigniew Ziejewski z PSL postulował o przyznawanie świadczenia 800 plus tylko i wyłącznie pracującym rodzicom. - Stwierdził on, że jego formacja popiera 800+, ale nie dla wszystkich. Jego zdaniem nie może być tak, że oboje rodzice nie pracują i utrzymują się tylko z takich datków - mówił Marcin Kruszewski na swoim TikToku.

Podkreślał także, że na razie przepisy nie przewidują wprowadzenia kryterium dochodowego, ale prawo zawsze można zmienić. Następnie prawnik zapytał swoich obserwatorów, co uważają na ten temat.

W komentarzach zawrzało

Internauci w komentarzach wyrazili swoje zdanie, a nawet proponowali, co jeszcze powinno zostać zmienione w kwestii zasad wypłacania świadczenia 800 plus. - Jestem mamą. Pobieram świadczenie. Tato pracuje, ja też planuje iść do pracy po nowym roku. Tak, świadczenie tylko dla tych, gdzie chociaż jeden rodzic pracuje - napisała jedna z internautek.

Inni wspomnieli także o wprowadzeniu progu dochodowego. - Powinien być próg zarobkowy. Bo dlaczego przysługuje to bogatym rodzinom. Nie rozumiem… - proponuje kolejny komentujący. Pojawiła się także wizja świadczenia w zupełnie innej formie, niż dotychczas. - Uważam, że taki socjal dla rodzin, w których nie ma ani jednego pracującego powinno być imienne, w formie bonu na zakupy - czytamy. - To nie takie proste. Są matki samotne które opiekują się niepełnosprawnym dzieckiem i pracować nie może. Dodatek jednak jest jej potrzebny - zauważa kolejna internautka. 

Tagi: 500 plus