Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Praca > Znane sieci handlowe szukają konkretnych pracowników. Wiemy, która płaci najwięcej
Maria Gil-Sobczyk
Maria Gil-Sobczyk 25.10.2023 14:21

Znane sieci handlowe szukają konkretnych pracowników. Wiemy, która płaci najwięcej

praca-zarobki-lidl-biedronka-gotowka
Biznesinfo

Kilka znanych w Polsce sieci handlowych szuka magazynierów. Sklepy takie jak Biedronka, Lidl, Kaufland czy Dino z pewnością nie mogłyby się obejść bez osób zatrudnionych na tych stanowiskach. Na jakie wynagrodzenie może liczyć magazynier i co wchodzi w jego obowiązki?

Tym zajmuje się magazynier

Przede wszystkim jest to praca związana z długotrwałym wysiłkiem fizycznym, dlatego nie ma co się dziwić, że częściej wykonują ją mężczyźni. Osoba zatrudniona na tym stanowisku musi wykazać się odpowiednimi zdolnościami logistycznymi, niezbędnymi w szeroko pojętej opiece nad towarem. Składają się na nią m.in. przyjmowanie dostaw, rozładunek towarów, przygotowywanie zamówień, sprawdzanie stanów magazynowych, obsługa urządzeń i pojazdów np. wózków widłowych. Oczywiście konkretne obowiązki magazynierów mogą różnić się między poszczególnymi pracodawcami.

Ważna informacja dla przyszłych emerytów. Brak tych dokumentów to niższe świadczenie Co dalej ze zmianą czasu w Polsce? PSL chce pożegnać ten obowiązek

Jaka jest przeciętna wypłata magazyniera?

Średnia pensja magazyniera wynosi 4490 zł brutto, czyli 3391 zł netto (wskazuje na to portal Wynagrodzenia.pl). Dla porównania: obowiązujące od 1 lipca najniższe wynagrodzenie to 3600 zł brutto (2783,86 zł na rękę). 

Biedronka, Lidl, Kaufland i Dino. Takie stawki obowiązują w tych sieciach

Portal Interia Biznes przeanalizował ogłoszenia o pracę opublikowane przez cztery powyższe sieci handlowe. Oto najważniejsze informacje dotyczące stawek.

  • Biedronka – dla umowy o pracę stawki zaczynają się od 4400 zł brutto i kończą na 6920 zł brutto (wysokość wypłaty zależy od doświadczenia, lokalizacji i dodatkowych uprawnień danego pracownika). W przeliczeniu “na rękę” magazynier w Biedronce zarobi więc od 3330 zł do 5050 zł.
  • Lidl – na start pensja w wys. od 4800 do 5250 zł brutto, czyli między 3600 zł a 3900 zł netto. Po przepracowanym roku jest szansa na wzrost wynagrodzenia do 5050-5500 zł brutto (od 3780 zł do 4080 zł netto), a po łącznie dwóch latach pracy można zarabiać między 5300 - 5800 zł brutto, czyli od 3950 zł do 4300 zł “na rękę”.
  • Kaufland – w przypadku tej sieci ofert pracy na stanowisko magazyniera jest zdecydowanie najmniej, są one też bardziej ukierunkowane na specjalizacje np. pracę w dziale opakowań zwrotnych lub przy wydawaniu towaru w dziale artykułów schładzanych i chłodzonych. Nie wszystkie oferty zawierają informacje o wynagrodzeniu, ale ogólnie widełki są tu najszersze. Magazynier sieci Kaufland może zarobić bowiem od 4300 zł do nawet 7700 zł brutto, czyli od 3270 zł do 5580 zł “na rękę”.
  • Dino – tak jak w przypadku Kauflandu i tu nieraz brakuje informacji o wynagrodzeniu, a stanowiska są dość konkretne np. magazynier – operator wózka widłowego czy magazynier – pakowacz. Z jednego z ogłoszeń zamieszczonego na portalu aplikuj.pl wynika, że pracując na tego typu stanowisku, można oczekiwać początkowej wypłaty rzędu 3600-4000 zł brutto – od 2800 do 3050 zł netto.