Wyszukaj w serwisie
BiznesINFO.pl > Energetyka > Zamrożenie cen prądu. Sejmowe komisje zgłaszają ważną poprawkę
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 07.12.2023 14:26

Zamrożenie cen prądu. Sejmowe komisje zgłaszają ważną poprawkę

przedłużacze
Iberion

Sejmowe komisje planują zgłoszenie poprawek dotyczących zamrożenia cen prądu w 2024 roku. Okazuje się, że mają dotyczyć rolników oraz niektórych przedsiębiorców, a takie rozwiązanie obowiązywałoby przez pierwszą połowę nadchodzącego roku.

Projekt ustawy dotyczący zamrożenia cen prądu w 2024 roku

Jakiś czas temu w mediach społecznościowych posłanka Polski 2050 informowała o tym, że do Sejmu trafi projekt koalicji dotyczący między innymi zamrożenia cen prądu w nadchodzącym roku.

- Prace trwały czasami do późnych godzin nocnych, narady były długie i mocno merytoryczne. Do Sejmu dziś trafi projekt ustaw naszej koalicji o mrożeniu cen prądu, uwolnieniu rozwoju turbin wiatrowych na lądzie i powrocie obliga giełdowego. Gdy jedni bawią się w rząd inni pracują - pisała wówczas Paulina Hennig-Kloska.

Rossmann zaszalał przed świętami. Klienci ustawią się w długich kolejkach

Co dalej z zamrożeniem cen prądu?

Projekt zakładający przedłużenie zamrożenia cen prądu do połowy 2024 roku dla określonych odbiorców został przyjęty po pierwszym czytaniu przez Komisje energii, klimatu i aktywów oraz finansów publicznych. Podczas posiedzenia komisji Jacek Tomczak przedstawił poprawkę do tego projektu, która ma zostać zgłoszona podczas drugiego czytania.

Poprawki do ustawy o mrożeniu cen prądu

Poprawka przedstawiona przez Jacka Tomczaka zakłada objęcie w pierwszej połowie nowego roku małych i średnich przedsiębiorstw oraz rolników indywidualnych maksymalną ceną energii elektrycznej, która wynosiłaby tyle samo, co w 2023 roku, czyli 693 zł za MWh.

Poseł Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Gadowski podczas posiedzenia komisji mówił, że objęcie maksymalną ceną prądu kolejnych odbiorców nie powinno przynieść dodatkowych kosztów, bo ceny rynkowe mają już podobny poziom, jak te maksymalne.

Tagi: ceny prądu