Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Zainwestował grosze, teraz jest milionerem. Gigantyczna wygrana Polaka
Olgierd Maletka
Olgierd Maletka 22.06.2023 10:50

Zainwestował grosze, teraz jest milionerem. Gigantyczna wygrana Polaka

Eurojackpot
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Serwis Gazeta.pl informuje, że Polak wygrał w Eurojackpot nagrodę drugiego stopnia. Szczęśliwiec zgarnie ok. 24 mln złotych. Mężczyźnie zabrakło tylko jednej liczby, aby rozbić wielką kumulację i wygrać 540 mln złotych.

Trzech szczęśliwców

Serwis podaje, że we wtorek, 20 czerwca, odbyło się losowanie Eurojackpot. Główną nagrodą było 540 mln zł, a tego dnia padły następujące liczby: 9, 18, 30, 34, 48, 1 i 7.

Nikomu nie udało się wytypować wszystkich liczb, ale trzy osoby były bardzo bliskie rozbicia wielkiej kumulacji. W gronie szczęśliwców znaleźli się mieszkańcy Polski, Niemiec i Szwecji. Zwycięzcy dostaną po 5 330 105 euro (około 24 mln zł).

Restauracja w Polsce z dwiema gwiazdkami Michelin. Po raz pierwszy w historii

Mężczyzna zagrał na chybił trafił

Z danych Gazety.pl wynika, że Polak, który może się pochwalić wygraną niemal 24 mln zł, zagrał na chybił trafił, a szczęśliwy los kupił w punkcie Lotto na os. Leśne 9 w Koziegłowach, pod Poznaniem.

Czas na elektryczne samoloty. Bilety na pierwszy lot już się wyprzedały.

Podatek zmniejsza wygraną

Zwycięzca z Polski nie dostanie jednak całej kwoty, jaką zdobył. Gazeta.pl podaje, że Totalizator Sportowy odprowadza 10 proc. podatek od wygranej, co uszczupla główną wygraną do poziomu nieco ponad 21,5 mln zł.

Do tej pory najwyższa wygrana w Eurojackpot padła 12 sierpnia 2022 r., gdy w powiecie krotoszyńskim ktoś zyskał prawie 214 mln zł.

Tagi: Pieniądze