Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Wydał 1,50 zł na los w Mini Lotto i zgarnął fortunę. Będzie się musiał jednak podzielić
Marcin Śliwa
Marcin Śliwa 30.05.2024 11:42

Wydał 1,50 zł na los w Mini Lotto i zgarnął fortunę. Będzie się musiał jednak podzielić

Lotto
fot. materiały własne

Do niecodziennej sytuacji doszło podczas wtorkowego losowania Mini Lotto. Kiedy szczęśliwiec na ekranie telewizora zobaczył wytypowane przez siebie liczby, musiał podskoczyć z radości. Dla niego oznaczało to, że wygrał ponad 368 tys. zł. Później radość zwycięzcy nieco osłabła. A właściwie… radość trzech zwycięzców. 

Nietypowy wynik losowania Mini Lotto

Gry liczbowe w Polsce nadal wśród wielu osób cieszą się niesłabnącą popularnością, której dorównywać może jedynie niesłabnąca nadzieja w to, że pewnego dnia szczęście uśmiechnie się również do nich. Ostatnia okazja do tego była we wtorek 28 maja.  Tego dnia odbyło się losowanie Mini Lotto, którego wyniki mogą być zaskakujące, a z całą pewnością tak zaskakujące, jak niespodziewane okazały się dla zwycięzcy, który prawidłowo wytypował pięć liczb. A raczej dla każdego zwycięzcy. Spośród trzech.

Czterodniowy tydzień pracy? Znamy plany resortu, opinia Polaków zaskakuje

Mini Lotto. Prawie 400 tys. zł na trzy

We wtorkowym losowaniu pula na wygraną Mini Lotto wynosiła 368 997 zł. By ją otrzymać, gracz musiał prawidłowo wytypować 5 spośród 42 liczb. Szansa na taki rezultat wynosi 1 do 850 668. Bardziej prawdopodobne jest zatem bycie porażonym przez piorun, na co szanse wynoszą 1:764 000. 

Tym razem jednak prawidłowe liczby udało się zgadnąć aż trzem grającym, w efekcie czego główną wygraną trzeba podzielić na trzy. Oznacza to, że każdy ze zwycięzców zgarnie 122 999 zł. 

Szczęśliwe numery udało się skreślić w Łodzi przy ul. Odolanowskiej 46, w Łańcucie przy ul. Paderewskiego 2A oraz w Grodkowie w kolekturze przy Rynku 23. 

Mini Lotto - jak grać?

Główną wygraną zdobywa się poprzez wytypowanie 5 z 42 liczb. Można wybierać je samodzielnie lub całkowicie losowo w trybie ”chybił-trafił”. Koszt jednego zakładu to 1,5 zł. Rekord Mini Lotto padł 31 grudnia 2019 roku w Mniowie przy ul. Kieleckiej 84. Jedna osoba  wygrała wówczas 407 942 zł.