Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Wielu Polaków wciąż nie wykorzystało specjalnego świadczenia na dziecko. Nie zdążysz do 31 marca i dodatkowe 500 zł przepadnie
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 10.03.2023 18:03

Wielu Polaków wciąż nie wykorzystało specjalnego świadczenia na dziecko. Nie zdążysz do 31 marca i dodatkowe 500 zł przepadnie

pieniądze-gotówka
Biznesinfo

Wszyscy korzystający ze świadczenia 500 plus są również uprawnieni do otrzymania bonu turystycznego. Problem jednak w tym, że czasu na jego aktywację zostało już niewiele.

Sporo niewykorzystanych bonów

Jak podaje portal i.pl, ilość osób które nie skorzystały jeszcze z bonu turystycznego jest dość spora. Wynosi około 600 tys., co daje pulę ok. 300 mln złotych czekającą do przekazania.

Według danych portalu i.pl, wspomniane 600 tys. stanowi 10 proc. wszystkich uprawnionych do bonu turystycznego - 6 mln osób. Pozostałe 90 proc. już wykorzystało możliwość.

30 dni od aktywacji

Kwotę przyznawaną w ramach bonu można wykorzystać do 30 dni po aktywacji. Wynosi ona 500 złotych w przypadku wszystkich dzieci, zaś te z niepełnosprawnościami otrzymają dwa razy więcej.

W wypowiedzi cytowanej przez portal i.pl, wiceminister sportu i turystyki Andrzej Gut-Mostowy wymienił możliwe sposoby wykorzystania pieniędzy z bonu. Są to m.in. noclegi czy usługi towarzyszące, takie jak aquaparki czy usługi biur podróży.

Miejsca w całej Polsce

Liczba miejsc honorujących bon turystyczny wynosi ponad 28 tysięcy. Nie ma ograniczeń ani minimów co do długości wyjazdu - może on być zarówno jednodniowy, jak i wielotygodniowy.

Jak informuje portal i.pl, w bazie miejsc honorujących bon znajdują się również obiekty z Certyfikatem Dobrych Praktyk. Są to miejsca z najwyższą jakością usług turystycznych.