Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Praca > Wielka inwestycja Biedronki. Sieć zatrudni kilkaset osób
Zuzanna Kłosek
Zuzanna Kłosek 07.05.2024 16:42

Wielka inwestycja Biedronki. Sieć zatrudni kilkaset osób

Biedronka
Fot. redakcja serwisu

Biedronkę i jej pracowników czeka wielka zmiana. Już wkrótce zarząd spółki planuje otwarcie nowego centrum dystrybucyjnego. Jeronimo Martins zatrudni kolejne kilkaset osób. Wiemy, ile zarobią na konkretnych stanowiskach.

Gigantyczna inwestycja Biedronki

Kolejnym krokiem w rozwoju jednej z ulubionych sieci sklepów Polaków, jaką jest Biedronka, będzie otwarcie nowego centrum dystrybucyjnego w okolicach Łodzi. Jeronimo Martins uzyskało już pozwolenie na budowę z rąk starostwa powiatowego w Opocznie, jednak faktyczne prace jeszcze się nie rozpoczęły. Obecnie gromadzona jest niezbędna dokumentacja. Inwestycja już teraz jest jednak o tyle imponująca, że będzie to jeden z największych tego typu obiektów w całej Polsce.

Według informacji Gazety Wyborczej, nowe centrum dystrybucyjne będzie porównywalne do tego działającego w województwie warmińsko-mazurskim, w Stawigudzie. Centrum dystrybucyjne w Opocznie będzie już trzecim tego typu obiektem Jeronimo Martins w województwie łódzkim, osiemnastym w skali całego kraju.

Padły dwie główne wygrane Lotto. Tego samego dnia w jednym mieście

Praca w Biedronce szuka człowieka

W erze masowych zwolnień otwarcie nowego centrum dystrybucyjnego to dobra wiadomość dla potencjalnych pracowników tego sektora. Biedronka, patrząc na statystyki podobnych obiektów, zatrudni już wkrótce około 560 osób. Jak podaje Gazeta Wyborcza, pracownicy będą potrzebni do obsługi około 200 wózków widłowych, tysiąca kontenerów chłodniczych i 175 pojazdów ciężarowych.

Według planów naszej sieci, będzie to centrum podobne do tego, które we wrześniu 2022 r. otworzyliśmy w Stawigudzie koło Olsztyna. Powierzchnia budynków centrum dystrybucyjnego Stawiguda wynosi ponad 35 tys. m kw., a sam magazyn wyposażony jest w najnowocześniejsze technologie zarządzania zapasami, inteligentne systemy oświetlenia czy ekologiczne rozwiązania zmniejszające wpływ na środowisko - powiedziała Justyna Dobaj, specjalista ds. komunikacji korporacyjnej w sieci Biedronka w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

Ile zarobią nowi pracownicy Biedronki?

Jak wiadomo, nie ma dobrej oferty pracy bez widełek zarobkowych. Zgodnie z tą zasadą wiemy  już, jakich wypłat mogą spodziewać się nowy pracownicy. Przykładowo, według aktualnej oferty pracy dla operatora wózka wysokiego składowania, pracownik centrum w Stawigudzie zarabia od 5,2 tys. zł do 7 tys. zł. Magazynier natomiast może już liczyć na 6,2 tys. zł, natomiast magazynier sekcji kompletacji w Brwinowie zarobi już 7,5. tys. zł. Konkretne kwoty nieco różnią się zależnie od danej lokalizacji, ich zestawienie daje jednak pewne pojęcie w kwestii tego, ile zarobią nowi pracownicy Biedronki.

źródło: business insider