Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Wielka gwiazda tenisa siedzi w więzieniu. Trafił tam za oszustwa podatkowe
Patryk Solarczyk
Patryk Solarczyk 27.11.2022 16:11

Wielka gwiazda tenisa siedzi w więzieniu. Trafił tam za oszustwa podatkowe

Tenis ziemny
domena publiczna

Boris Becker, niemiecka gwiazda tenisa odsiaduje w tej chwili wyrok w więzieniu w Wielkiej Brytanii. Karę odbywa za oszustwa podatkowe.

Gwiazdor trafił na dno. Siedzi w więzieniu

Tenisista został uznany winnym prania brudnych pieniędzy. Becker do więzienia trafił niedawno, bo w kwietniu 2022 roku. Wyrok odsiaduje w HMP Prison Huntercombe. Jest to więzienie dla mężczyzn kategorii C, położone w pobliżu Nuffield w hrabstwie Oxfordshire w Anglii.

Były tenisista został skazany w sumie na 2,5 roku więzienia. W przeszłości ogłosił on bankructwo, lecz kłamał w kwestii posiadanego majątku. Część ukrywanych pieniędzy wylądowała na kontach bankowych byłych żon. Ukrywał fakt posiadania udziałów w jednej firmie, nieruchomość w Niemczech, a także pożyczkę którą wziął w Lichtensteinie.

Istnieją duże szanse na to, że już w przyszłym miesiącu zostanie on przetransportowany do Niemiec i tam dalej będzie odsiadywał swój wyrok. W Niemczech będzie on również mógł wychodzić na przepustki.

Sukcesy Beckera

Becker jest najmłodszym w historii tenisa zwycięzcą Wimbledonu. Wygrał go mając zaledwie 17 lat. Poza zwycięstwem w tak młodym wieku, zwyciężył jeszcze 2 kolejne Wimbledony oraz wiele innych ważnych w świecie tenisa zawodów.

Był również trenerem innego wybitnego tenisisty - Novaka Djokovicia. W deblu wygrał 15 zawodowych turniejów, w tym złoty medal igrzysk olimpijskich w Barcelonie.