Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Wiadomości z imieniem dostają dziesiątki osób. Eksperci ostrzegają
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 05.10.2023 21:52

Wiadomości z imieniem dostają dziesiątki osób. Eksperci ostrzegają

Telefon w rękach
Pixino

Ataki oszustów stają się coraz bardziej wyrafinowane. Wciąż wynajdywane są nowe metody, które wielu mogą zaskoczyć. W tym przypadku jednak eksperci ostrzegają przed sposobem, który może wystraszyć nawet mocnych znawców tematu.

Metody oszustów ewoluują

Ostrzeżenia przed atakami oszustów są już niemalże codziennością. Informacje od ekspertów pojawiają się już co kilka dni - nie powinno to dziwić przy, na szczęście, rosnącej świadomości użytkowników sieci.

Wciąż popularne pozostaje wyłudzanie danych na Facebooku poprzez “szokujące informacje”. Niektórzy użytkownicy na Facebooku wskazują także na reklamy kasyn online, które zdecydowanie nie są zgodne z polskim prawem.

Eksperci ostrzegają

Jak jednak podaje portal Gazeta.pl za ekspertami z CERT Orange, najnowsza kampania oszustów działa w bardzo ciekawy sposób. I chociaż wykorzystuje on wiadomości SMS, tak ich treść jest bardzo zaskakująca.

Oszuści w treści wiadomości zwracają się bowiem do adresata po imieniu. W dalszej części SMS-ów przypominają, że na koncie adresata znajduje się pewna suma pieniędzy, a ostatnie logowanie na to konto miało miejsce dość dawno.

Nie klikaj w link

Z informacji Gazety.pl wynika, że link załączony w wiadomości prowadzi do strony internetowej. Zespół CERT Orange cytowany przez Gazetę.pl zauważył, że obecnie przekierowuje on do kasyna online. Wskazywałoby to albo na przygotowania oszustów, albo falstart akcji phishingowej - zamiast kasyna powinna bowiem pojawić się spreparowana przez oszustów strona internetowa.

Nieważne jednak, co znajduje się pod danym linkiem w wiadomości SMS. Dla swojego bezpieczeństwa najlepiej jest nie klikać w nadesłany link pochodzący od nieznanego nadawcy.