BiznesINFO.pl
Włosi sprzedawali dom z 1 euro. Hiszpania poszła dalej.

pixabay, Ryan_Hogg

We Włoszech sprzedają domy za 1 euro, w Hiszpanii całe wioski. Za cenę dużego mieszkania

28 Marca 2021

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

We Włoszech możemy kupić dom z 1 euro, ale musimy spełnić określone warunki. Włoskich miast sprzedających domy za bezcen wciąż przybywa, ale Hiszpanie poszli o krok dalej. Oferują całe wsie za wartość mieszkania w dużym mieście.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Na jakich zasadach odbywa się sprzedaż włoskich domów

  • Jakie warunki trzeba spełnić, aby kupić wieś w Hiszpanii

  • Które wsie są na sprzedaż

Dom we Włoszech za 1 euro

Jakiś czas temu świat obiegła informacja dotycząca tego, że w niektórych miejscowościach we Włoszech możemy kupić dom za równowartość 1 euro. Włodarze włoskich miasto podkreślają, że takie działania mają zapobiegać migracji, jednakże żeby taki dom nabyć, trzeba spełnić szereg określonych warunków.

Przyszli właściciele włoskich posiadłości muszą zobowiązać się do przeprowadzenia koniecznych prac remontowych oraz przestawienia szczegółowego planu remontu. "Rzeczpospolita" informuje, że w przypadku domów na Sycylii właściciel musi wpłacić depozyt w wysokości 3 tys. euro, który zostanie mu zwrócony po zakończeniu remontu.

W ślad za Włochami poszła Hiszpania, która oferuje na sprzedaż wioski. Aktualnie na sprzedaż jest malownicza Xerdiz w hiszpańskim regionie autonomicznym Galicja oraz El Mortorio w Asturii. Każdą z nich możemy nabyć za równowartość mieszkania w wielkim mieście.

Xerdiz sprzedawana jest za 430 tys. euro, czyli ok. 2 mln zł, natomiast El Mortorio za 1,87 mln euro, czyli 8,6 mln zł. W tym przypadku również powodem taki niskich kwot do sprzedaży jest wyludnienie wioski, do którego doprowadziła migracja młodych ludzi do miast.

W Hiszpanii kupimy całą wieś

Malownicza Xerdiz reklamowana jest jako idealna dla osób ceniących sobie ciszę i spokój. Na 5 ha ziemi położonych jest wiele zabudować, a w tym m.in.: szkoła. Xerdiz uraczy nas także pięknymi widokami i zaledwie 20 km do najbliższej plaży. A co ma w sobie El Mortorio?

El Mortorio jest większa niż Xerdiz, bo posiada 13 ha rolnych oraz 3 ha pod zabudowę mieszkalną. Składa się 12 budynków i ponad 20 działek budowlanych. Większość z tamtejszych obiektów zamieniona została w domy wakacyjne - informuje "Rz".

El Mortorio oferuje niezapomniane widoki górskie, a w odległości 10 km położona jest miejscowość z targiem, barami i kawiarniami. Co więcej, ten region Hiszpanii słynie ze wspaniałej kuchni.

Możliwość zakupu wioski w Hiszpanii nie oznacza pozostania jedynie jej włodarzem. W projektach chodzi nie tylko o zaludnianie miejsc, ale także ich rozwój i przywracanie utraconego blasku.

Tagi:

Kamila JeziorskaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Wrocław

Polska i Świat

Kosmiczna podwyżka czynszu we Wrocławiu. Przedsiębiorcy proszą o pomoc, PGNiG wypowiada czynsze

Czytaj więcej >
Kim Dzong Un, testy rakietowe

Polska i Świat

Waszyngton podpadł Kim Dzong Unowi. Przywódca Korei Płn wyraził swoją opinię o działaniach na Ukrainie

Czytaj więcej >
pixabay, IADE-Michoko

Polska i Świat

Pogarsza się sytuacja na rynku paliw. Ceny znowu pójdą w górę

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Pewnie masz gdzieś na dnie szuflady monety z PRL-u. Za niektóre zgarniesz olbrzymie sumy

Czytaj więcej >
 ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polska i Świat

Emerytura Anny Grodzkiej. Była posłanka przyznaje, że kwota jest niska

Czytaj więcej >

Polska i Świat

W niemieckich szkołach brakuje nauczycieli

Czytaj więcej >