Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > TVN24 wciąż bez koncesji. KRRiT nie spieszy się z wydaniem decyzji
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 22.05.2021 02:00

TVN24 wciąż bez koncesji. KRRiT nie spieszy się z wydaniem decyzji

Flickr, Piotr Drabik, lic. CC BY 2.0
Flickr, Piotr Drabik, lic. CC BY 2.0

Stacja informacyjna TVN24 wciąż nie otrzymała koncesji od KRRiT. Jeśli do 26 września br. TVN24 nie otrzyma koncesji na kolejny okres, może to oznaczać spore problemy dla nadawcy. Fani stacji obawiają się, że ta może zniknąć z anteny.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak wygląda sprawa koncesji dla TVN24

  • Jaki jest nowy problem na horyzoncie

TVN24 bez koncesji

Nadawca TVN24 dokumenty w sprawie przedłużenia koncesji złożył niemal rok temu, ale od tamtego czasu KRRiT wciąż nie wydała decyzji w tej sprawie. Koncesja na nadawanie TVN24 kończy się 26 września 2021 r.

KRRiT wezwała nadawcę stacji do uzupełnienia braków formalnych w dokumentach. Gdy TVN24 się zreflektował, KRRiT w kwietniu poinformowała, że wniosek nadawcy będzie analizowany, jednakże do tej pory wciąż brak decyzji w tej sprawie.

Okazuje się, że to nie jest koniec turbulencji TVN24, bowiem AT&T Warnermedia i Discovery, do którego należy grupa TVN ogłosiły, że chcą stworzyć odrębny podmiot. Ten ma zostać liderem rynku rozrywki.

KRRiT w rozmowie z Wirtualne Media przyznaje, że obecnie "przedmiotem analiz jest zgodność wniosku z Ustawą o Radiofonii i Telewizji w tym z art. 35". Przepis wskazany przez KRRiT określa warunki uczestnictwa podmiotów zagranicznych posiadających koncesje.

Zgodę na nadawanie swoich kanałów w Polsce mogą uzyskać spółki, w których kapitał zagraniczny nie przekracza 49 proc. Art. 35 wyróżnia dodatkowe warunki m.in.: większość członków zarządu posiadających prawo do reprezentowania spółki musi mieć obywatelstwo polskie i stałe miejsce zamieszkania w kraju.

Sebastian Urban, radca prawny z Kancelarii Prawnej Media w rozmowie z WM podkreśla, że nie dojdzie do fuzji obu spółek, a do utworzenia nowej. Nowa spółka nie zostanie właścicielem TVN, a zatem transakcja nie powinna mieć wpływu na koncesję dla TVN24.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]

Tagi: Polska