Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Mniejsza od ziarenka soli torebka sprzedana za kosmiczne pieniądze. Nabywca kupił ją wraz z mikroskopem
Olgierd Maletka
Olgierd Maletka 02.07.2023 08:46

Mniejsza od ziarenka soli torebka sprzedana za kosmiczne pieniądze. Nabywca kupił ją wraz z mikroskopem

Najmniejsza torebka świata
MSCHF

Niemal niewidoczna dla ludzkiego oka, żółto-zielona torebka z logo Louis Vuitton, została sprzedana za równowartość ćwierć miliona złotych. Jak podaje Business Insider, torebka nie jest produktem domu mody, a grupy MSCHF, nowojorskiego kolektywu artystycznego.

Mniejsza od ziarenka soli

Malutka torebka została sprzedana za 63 750 dolarów (równowartość 257 tys. zł). Jej wymiary to 657 na 222 na 700 mikronów, a twórcy opisują swój produkt jako "mikroskopijną torebkę” i "mniejszą od ziarenka soli”.

Zrzut ekranu 2023-07-2 o 08.28.49.png
MSCHF
Największy wycieczkowiec świata już na ostatniej prostej. Przypomina „pływające miasto”

Torebka w zestawie z mikroskopem

Niemal niewidoczna dla ludzkiego oka torebka została stworzona przy użyciu polimeryzacji dwufotonowej. Jest to technologia wykorzystywana do drukowania w 3D plastikowych przedmiotów w mikroskali

Zrzut ekranu 2023-07-2 o 08.27.12.png
MSCHF

Interia informuje, że nabywca torebki zakupił ją wraz z mikroskopem. W ten sposób będzie mógł dokładnie oglądać produkt Grupy MSCHF. 

Klienci kochają małe torebki

Business Insider podaje, że Grupa MSCHF wskazuje na zamiłowanie branży modowej do małych torebek, które stały się "coraz bardziej abstrakcyjne", aż do punktu, w którym akcesorium jest "wyłącznie symbolem marki".

Tagi: Handel