Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Ryanair

Ryanair

ludzie na lotnisku
22.04.2024 20:07 Spędzili całą noc na lotnisku. Niewiarygodne, jaką dostali rekompensatę

Polaków podróżujących w niedzielny wieczór z Łodzi do Londynu czekała niemiła niespodzianka. Spędzili na lotnisku całą noc, od przewoźnika dostali batonika i wodę. Czekają na większe odszkodowanie? Lotnisko w Łodzi zapewnia, że z ich strony wszystko było w porządku.

Flaga Państwowa RP
13.06.2023 12:15 Irlandzka firma zainwestuje 600 mln zł w Krakowie. Nowoczesne centrum zapewni wiele miejsc pracy

Serwis money.pl podaje, że irlandzkie tanie linie lotnicze wybrały Polskę na swoją najnowszą inwestycję.

Ryanair-samolot-pixabay
18.01.2023 13:50 Ryanair wraca na Lotnisko Chopina. Niebawem poznamy wakacyjną siatkę połączeń

Prezes polskiej spółki Ryanaira Michał Kaczmarzyk przyznał w rozmowie z Rzeczpospolitą, że przewoźnik będzie w tym roku obsługiwał pasażerów z Lotniska Chopina. Na przełomie stycznia i lutego ogłoszona zostanie siatka połączeń na sezon letni.

Pexels/EKATERINA BOLOVTSOVA
25.05.2021 02:00 Ryanair złoży pozew przeciw Polsce. Wszystko przez dotowanie LOT-u

Ryanair wytacza ciężkie działa przeciwko narodowym przewoźnikom. Linie lotnicze zaskarżyły już 21 przypadków, w których Komisja Europejska wyraziła zgodę na przekazanie podmiotom krajowym pomocy publicznej w trakcie pandemii. Następny w kolejności może być LOT.Z tego artykułu dowiesz się:Co Ryanair uważa o pomocy publicznej dla narodowych przewoźnikówIle pieniędzy otrzymał LOTIle spraw wygrały irlandzkie tanie linie lotnicze

Ryanair nowa usługa
24.09.2020 02:00 Ryanair znosi drogą opłatę. Podróżni mogą sporo zaoszczędzić

Ryanair wychodzi na przeciw swoim klientom i ogłasza, że rezygnuje z opłaty za zmianę rezerwacji. Sprawdzamy szczegóły rewolucyjnych doniesień spółki. Co to to oznacza dla milionów klientów tego irlandzkiego przewoźnika?

Ryanair z nowymi trasami
13.08.2020 02:00 Zimowy rozkład lotów Ryanaira. Są nowe połączenia z Polski. Ostatni dzień oferty na tanie bilety

Ryanair najwyraźniej szybko chce odbudować swoją pozycję po kryzysie i zamieszaniu wywołanym koronawirusem. Warto przypomnieć, że ta linia jako jedna z pierwszych przywróciła połączenia nad Europą po odmrożeniu nieba. Teraz irlandzka firma ogłasza nowy rozkład lotów. Gdy wszystkie linie tną połączenia i ograniczają siatki, Ryanair walczy - wprowadza zupełnie nowe kierunki i kusi promocjami.

Ryanair będzie zwalniał
23.07.2020 02:00 Ryanair na kursie kolizyjnym z pracownikami. Grozi zamknięciem w całym kraju

Ryanair po raz kolejny chce ciąć koszta, tym razem jednak nie na pasażerach, którym i tak już dał popalić - np. ograniczając bagaż podręcznych do absurdalnie małych rozmiarów. Irlandzki przewoźnik szuka oszczędności w kieszeniach pracowników. Zapowiedział cięcia pensji i etatów - wszystko by podreperować swój budżet po przestojach związanych z pandemią koronawirusa. Nie udało mu się jednak dojść do porozumienia z pracownikami.

Ryanair zawiesza połączenia z Polski
25.06.2020 02:00 Ryanair zawiesza popularne trasy z Polski. Kolejne destynacje znikają z radarów

Ryanair wrócił na europejskie niebo już 21 czerwca. Przywrócenie międzynarodowych połączeń lotniczych ucieszyło wielu Polaków, którzy po "narodowej kwarantannie" zapragnęli ruszyć na wakacje. Okazuje się, że euforia towarzysząca otwarciu nieba nad Europą nie potrwała zbyt długo. Irlandzki przewoźnik lotniczy poinformował właśnie o zawieszeniu wielu tras z Polski. Sprawdzamy, o które połączenia chodzi, a także co z zakupionymi już biletami.

biznes-info-640x433
27.09.2019 02:00 Tanie loty mogą się skończyć. Nad branżą lotniczą wiszą czarne chmury

Z wyliczeń zamieszczonych przez serwis Bloomberg wynika, że linie lotnicze wyemitują w tym roku niemal 1 mld ton dwutlenku węgla. Biorąc pod uwagę, że energetyka w większości państw europejskich (oprócz Polski) zaczyna odchodzić od opalania węglem, to niechlubne 1. miejsce największego truciciela świata możne przypaść własnie lotnictwu.

biznes-info-640x433
07.08.2019 02:00 Ryanair zawiesza kolejne tanie loty, już nie tylko krajowe. Nie polecimy do wielu miejsc

Ryanair zawiesza loty, a za decyzją stoją prawdopodobnie złe wyniki finansowe irlandzkiego przewoźnika. Jak informuje Money.pl linia w pierwszym kwartale bieżącego roku zarobiła o 243 mln euro mniej niż w kwartale poprzednim. To z kolei spowodowane jest głównie wyższymi cenami paliwa, a także podwyżkami dla pracowników, których w linii pracuje 14 tysięcy.Nie wiadomo na razie, czy loty zagraniczne znikną na dobre, czy jedynie na pewien okres. Pewne jednak jest, że już 30 sierpnia zawieszone zostaną loty do niemieckiego Memmingen, 23 października zniknie trasa do Marsylii, a dzień później wyłączone zostaną połączenia z Palma de Mallorca oraz Lizboną.

biznes-info-640x433
30.07.2019 02:00 Kolejne podwyżki w Ryanair. Za co zapłacimy więcej?

Ryanair po raz drugi w tym roku wprowadza zmiany w swoim cenniku. Irlandzki przewoźnik wprowadza podwyżki na opłaty za bagaż podręczny do 10 kg oraz pierwszeństwo wejścia na pokład. Tanie linie nie są już takie tanie?