Ryanair zawiesza połączenia z Polski
Wikimedia Commons/Adrian Pingstone/Domena Publiczna
Autor Kasper Starużyk - 25 Czerwca 2020

Ryanair zawiesza popularne trasy z Polski. Kolejne destynacje znikają z radarów

Ryanair obcina siatkę połączeń z Polski. Euforia po wznowieniu ruchu międzynarodowego nie trwała długo. Sprawdzamy, które połączenia są kasowane oraz co z zakupionymi już biletami. Czy trasy zostały wycofane na stałe?

Ryanair wrócił na europejskie niebo już 21 czerwca. Przywrócenie międzynarodowych połączeń lotniczych ucieszyło wielu Polaków, którzy po "narodowej kwarantannie" zapragnęli ruszyć na wakacje. Okazuje się, że euforia towarzysząca otwarciu nieba nad Europą nie potrwała zbyt długo. Irlandzki przewoźnik lotniczy poinformował właśnie o zawieszeniu wielu tras z Polski. Sprawdzamy, o które połączenia chodzi, a także co z zakupionymi już biletami.

Ryanair wycofuje loty z Polski

Ryanair był jedną z pierwszych firm, która zaczęła latać po zniesieniu obostrzeń lotniczych. Ucieszyło to spragnionych zagranicznych podróży Polaków, radość nie potrwała jednak długo. Okazuje się, że sporo z przywróconych połączeń po niecałym tygodniu od pierwszych wylotów zostanie skasowanych. Aktualizacja siatki połączeń w czasie pandemii nie jest, co prawda niczym dziwnym, wielu jednak może być mocno rozczarowanych podejściem Ryanaira. Klienci dopytują co z już zakupionymi biletami. Przyglądamy się sprawie i podajemy możliwe opcje.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Ryanair zawiesza popularne trasy z Polski. Kolejne destynacje znikają z radarów
2. Nagła i pilna decyzja papieża Franciszka ws. biskupa Janiaka. Porażające na skalę ogólnoświatową

Okazuje się, że z siatki połączeń zniknęły także całkiem popularne trasy. Nie polecimy już z Poznania do podparyskiego Beauvais. Czy jest to stała zmiana, czy w ten sposób przewoźnik chce ograniczyć straty finansowe, by z pełną mocą wkroczyć na rynek, gdy sytuacja zostanie już bardziej opanowana? Poniżej publikujemy trasy, które zostały zawieszone. Jeżeli masz bilet na którąkolwiek z nich powinieneś jak najszybciej zalogować się do systemu rezerwacyjnego i sprawdzić opcje z których możesz skorzystać. Pamiętaj, że zgodnie z unijnym prawem możesz liczyć na odszkodowanie.


Zawieszony trasy Ryanair

W komunikacie, jaki wystosowało Fly4Free po analizie systemu rezerwacyjnego stworzono listę połączeń, które zostały zawieszone przez Ryanaira. Publikujemy ją poniżej.

ZAWIESZONE TRASY:
- Katowice – Chersonia (Ukraina)
- Poznań – Billund (Dania)
- Poznań – Lwów (Ukraina)
- Kraków – Bruksela-Zaventem (Belgia)
- Kraków – Norymberga (Niemcy)
- Warszawa-Modlin – Charków (Ukraina)

Ryanair przywraca loty etapami

Na chwilę obecną niewiele wiadomo czy połączenia na stałe zostały usunięte, czy jest to tylko chwilowe zawieszenie lotów. - Jest za wcześnie na deklaracje. Niektóre z tych tras być może powrócą latem 2021 roku, ale nie mamy jeszcze oficjalnego rozkładu. Na razie skupiamy się na zrewidowaniu letniego rozkładu lotów – powiedziała w rozmowie z Fly4free Olga Pawlonka z Ryanaira.

Na chwilę obecną wiemy, że część połączeń - głównie do Włoch - wróci dopiero od jesiennego rozkładu lotów. Wszystko jest uzależnione od sytuacji epidemiologicznej zarówno w Polsce, jak i w Europie. Inne połączenia, na przykład na kanaryjską Teneryfę zobaczymy dopiero w zimę. Nie jest też oczywiste co z lotami do Wielkiej Brytanii, Portugalii, czy Szwecji. Z powodu pandemii obowiązuje zakaz lotów do tych krajów. Osoby, które zakupiły bilety na którąś z zawieszonych trasach powinny jak najszybciej zalogować się do systemu przewoźnika - zostaną tam przedstawione możliwe opcje. Klienci najczęściej wybierają vouchery na inne loty lub zwrot gotówki na konto.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Popularny ser znika z Lidla. GIS wykrył w nim niebezpieczne bakterie, lepiej uważać
  2. Polska legenda sportu zginęła w wypadku. Widok grobu zapiera dech w piersiach. Wszystko niemal 30 lat od śmierci
  3. Od 28 lat szukają winnych morderstwa polskiego premiera. Jest nowe otwarcie. ws. zabójstwa Jaroszewiczów
  4. Skarbówka wraca do kontrolowania, 3,2 tys. w toku na koniec kwietnia. Do twoich drzwi także mogą zapukać
  5. W 2019 roku skorzystało 120 tys. Polaków. Ty też możesz zwiększyć emeryturę o 10%, sposób jest banalny
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół
Urzędnicy ci nie powiedzą, ale mogą czekać na ciebie spore pieniądze. Nawet 6240 zł do twojej emeryturyUrzędnicy ci nie powiedzą, ale mogą czekać na ciebie spore pieniądze. Nawet 6240 zł do twojej emeryturyCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News