samolot-ryanair-pixabay-novakrider
novakrider / Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 7 Lutego 2020

Ryanair usuwa kolejne połączenia z Polski. Twoje wakacyjne plany mogą legnąć w gruzach

Ryanair likwiduje kolejne loty rozpoczynające się w Polsce. Najwięcej zmian w kursach będzie na lotniskach w Gdańsku i Modlinie - informuje portal fly4free.pl. To konsekwencja opóźnień w przekazaniu przewoźnikowi nowych maszyn Boeing 737 Max.

Ryanair nie samolotów, więc zmienia rozkład lotów

Ryanair przede wszystkim zmniejsza liczbę częstotliwości lotów, jednak są też połączenia, które kończą się wcześniej od początkowych planów albo są zawieszane na stałe. Jak podaje fly4free.pl, Ryanair już wcześniej zapowiadał, że z powodu opóźnień w dostarczeniu samolotów Boeing 737 MAX będzie musiał wprowadzić modyfikacje w letnim rozkładzie lotów.

Ty także możesz zostać zmuszony do zapłaty 7 tys. zł. Rachunki za ogrzewanie potrafią załamaćTy także możesz zostać zmuszony do zapłaty 7 tys. zł. Rachunki za ogrzewanie potrafią załamaćCzytaj dalej

Do zmian dojdzie szczególnie w przypadku kierunków południowych. Nie będzie już lotu z Gdańska do m.in. Barcelony (lotnisko Reus - Costa Dorada). Kurs będzie realizowany tylko w kwietniu i maju. Mniej połączeń będzie także do Alicante, gdzie loty będą się odbywać jedynie raz w tygodniu (w czwartki), a także na Maltę, gdzie polecimy w środy i niedziele.

Kultowe produkty z Peweksów. Każdy Polak chciał je mieć [GALERIA]Kultowe produkty z Peweksów. Każdy Polak chciał je mieć [GALERIA]Czytaj dalej

Ryanair ogranicza liczbę lotów z Polski

Rzadziej będzie można też polecieć z Gdańska do Kopenhagi (z 7 do 6 razy w tygodniu), Dublina ((z 5 do 4 razy w tygodniu), Oslo Torp (z 7 do 6 razy w tygodniu), Leeds Bradford (z 4 do 2 razy w tygodniu), Manchesteru (z 3 do 2 razy w tygodniu), a także do Kijowa Boryspol (z 3 do 2 razy w tygodniu).

Ryanair ogranicza także częstotliwość lotów na lotnisku w Modlinie. Portal fly4free.pl podaje, że od lipca rzadziej będzie można polecieć do:

 • Birmingham - (z 3 do 2), brak lotu we wtorek
 • Bergamo - (z 7 do 5), brak lotów w czwartki i soboty
 • Bristolu - (z 5 do 4), brak lotów w poniedziałki
 • Paryża - (z 5 do 4), brak lotów w niedziele
 • Edynburga - (z 7 do 6), brak lotów w piątki
 • Madrytu - (z 5 do 4), brak lotów w soboty
 • Sztokholmu - (z 4 do 3), brak lotów w piątki
 • Oslo (lotnisko Torp) - (z 7 do 6), brak lotów we wtorki
 • Wiednia - (z 7 do 6), brak lotów w soboty

Najwięcej cięć w przypadku lotów do Aten

Ryanair usuwa również parę realizowanych aktualnie kursów do Aten. Jak podaje portal, największe cięcia dotyczą właśnie lotów do stolicy Grecji. Od czerwca rzadziej będzie można tam polecieć z Gdańska i Katowic, a także usunięte zostanie środowe połączenie z podwarszawskiego Modlina. Kurs do Aten straci też Rzeszów.

ZOBACZ TAKŻE:

 1. Gdzie pracuje Marta Kaczyńska? Wiemy na czym zarabia
 2. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
 3. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
 4. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
 5. Już pewne. Koniec 500 plus, wszyscy dostaną w rzeczywistości o wiele mniej
Warto wiedzieć coś o banku, w którym trzymasz swoje pieniądze. 10 największych banków w PolsceWarto wiedzieć coś o banku, w którym trzymasz swoje pieniądze. 10 największych banków w PolsceCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News