Ryanair strajk
Autor Paulina Musianek - 8 Sierpnia 2019

Ryanair pokrzyżuje wakacyjne plany? Pracownicy tanich linii będą strajkować

Ryanair. Pasażerów może czekać niemiła niespodzianka. Pracownicy irlandzkich linii lotniczych planują strajk. Może to pokrzyżować wakacyjne plany wielu osób.

Ryanair ma kolejne kłopoty. Pracownicy zapowiadają strajki

Ryanair nie ma dobrej passy ostatnio. Już w zeszłym roku pasażerowie musieli zmagać się z utrudnieniami związanymi ze strajkami w branży lotniczej. Wszystko wskazuje na to, że w te wakacje sytuacja może się powtórzyć.

Piloci Ryanair zrzeszeni w Stowarzyszeniu Pilotów Brytyjskich Linii Lotniczych (BALPA) zagłosowali w środę za ogłoszeniem strajku. Głównym elementem sporu pracowników z pracodawcą były sprawy dotyczące emerytur, zasiłków rodzicielskich i "przejrzystej" struktury płac. Za przeprowadzeniem strajku opowiedziało się 80% pilotów biorących udział w głosowaniu przy frekwencji 72%. Według British Airline Pilots' Association na “tak” głosowało ponad 600 kapitanów i pierwszych oficerów.

Strajki w Ryanair. Kiedy można ich się spodziewać?

Według planów związku, strajki miałyby się odbyć między godz. 00:01 w czwartek czasu lokalnego, 22 sierpnia a godz. 23:59 w piątek, 23 sierpnia oraz ponownie od północy w poniedziałek 2 września do godziny 23:59 czasu lokalnego w środę, 4 września.

Żaden pilot nie chce popsuć ludziom planów dotyczących podróży, ale w tym momencie wydaje się, iż nie mamy wyboru - poinformował sekretarz generalny związku Brian Strutton.

Starsze osoby mogą się mocno zdziwić. Biedronka wprowadza zupełnie nowy sposób płatnościStarsze osoby mogą się mocno zdziwić. Biedronka wprowadza zupełnie nowy sposób płatnościCzytaj dalej

Rzecznik Ryanaira odpowiada

Rzecznik przewoźnika neguję postanowienie pilotów, tłumacząc, że w stowarzyszeniu BALPA jest mniej niż 30% pilotów Ryanaira, z czego wynika, że 70% nie zdecydowało się na udział w strajku.
Ta akcja strajkowa BALPA nie ma poparcia pilotów Ryanaira, jest zaplanowana 10 tygodni przed brexitem i spowoduje niepotrzebne zakłócenia wakacji i planów podróży naszych klientów - czytamy w oświadczeniu Ryanaira..

Problemy irlandzkich linii zaczęły się od opóźnień w dostawie zamówionych samolotów Boeing 737 Max. W najbardziej dochodowym okresie Ryanair będzie pozbawiony wystarczającej floty, co doprowadziło do zapowiedzi zwolnień kilkuset pracowników.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę
  2. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągnięcie
  3. 300 plus na wyprawkę do szkoły. Do kiedy składać wnioski?
  4. Wakacje nad Bałtykiem drogie jak na Tureckiej Riwierze

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na: Google News