Wyszukaj w serwisie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Zimowy rozkład lotów Ryanaira. Są nowe połączenia z Polski. Ostatni dzień oferty na tanie bilety
Kasper Starużyk
Kasper Starużyk 22.03.2022 08:52

Zimowy rozkład lotów Ryanaira. Są nowe połączenia z Polski. Ostatni dzień oferty na tanie bilety

Ryanair z nowymi trasami
Pxfuel/DMCA license

Ryanair najwyraźniej szybko chce odbudować swoją pozycję po kryzysie i zamieszaniu wywołanym koronawirusem. Warto przypomnieć, że ta linia jako jedna z pierwszych przywróciła połączenia nad Europą po odmrożeniu nieba. Teraz irlandzka firma ogłasza nowy rozkład lotów. Gdy wszystkie linie tną połączenia i ograniczają siatki, Ryanair walczy - wprowadza zupełnie nowe kierunki i kusi promocjami.

Ryanair startuje z zimową siatką

Zdaje się, że tanie linie lotnicze chcą szybko zapomnieć o kryzysie i pandemii koronaiwrusa. Ryanair znów kusi Europejczyków znakomitymi cenami i bardzo atrakcyjnymi kierunkami podróży. Irlandzki przewoźnik właśnie ogłosił siatkę połączeń z Polski na sezon zimowy. Potrwa on od końca października 2020 r. do stycznia 2021 r.. Co przygotował dla nas lotniczy gigant z harfą Briana Śmiałego w logo? Ryanair będzie operował na ponad 200 trasach, z czego 5 to zupełna nowość w ofercie przewoźnika.

Nowe trasy z Polski to Warszawa-Modlin - Charków (Ukraina), Poznań - Lwów (Ukraina), Poznań - Manchester (Wielka Brytania), Kraków i Gdańsk - Billund (Dania). Co ciekawe Billund to odkrycie Polaków sprzed kilku lat. W odległości 10 minut spaceru od tamtejszego lotniska znajduje się słynny w całej Europie Legoland. Początkowo samoloty w ramach "wypróbowania trasy" latały do tej duńskiej atrakcji wyłącznie z Warszawy-Modlina, jednak okazało się, że klocki Lego mają tak ogromną rzeszę fanów w Polsce, że Ryanair zdecydował się skomunikować inne miasta z tym lotniskiem.

Ryanair wskazuje, że będzie obsługiwał z nadwiślańskiej krainy aż 700 lotów tygodniowo, a na niebie pojawi się ponad 200 tras. Dodatkowo, te które teraz cieszą się największym powodzeniem mogą liczyć na wsparcie - zobaczymy więcej aeroplanów do Dublina (Irlandia), Göteborga (Szwecja), Kijowa (Ukraina), Londynu (Wielka Brytania), Oslo (Norwegia), i Sztokholmu (Szwecja). Ryanair zapewnia, że dzięki wcześniejszej rezerwacji klienci zapłacą mniej. Wraz z nową siatka połączeń rusza specjalna promocja. Ceny biletów zaczynają się od 69 złotych - promocja obowiązuje wyłącznie do dzisiaj (13 sierpnia).

<