BiznesINFO.pl
Ryanair nowa usługa

Obraz Jakub Petrymusz z Pixabay

Ryanair znosi drogą opłatę. Podróżni mogą sporo zaoszczędzić

24 Września 2020

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Ryanair wprowadza prawdziwą rewolucję w swoich usługach. Na taki krok przewoźnika czekali wszyscy. Okazuje się, że pandemia koronawirusa może przynieść pozytywne skutki.

Ryanair wychodzi na przeciw swoim klientom i ogłasza, że rezygnuje z opłaty za zmianę rezerwacji. Sprawdzamy szczegóły rewolucyjnych doniesień spółki. Co to to oznacza dla milionów klientów tego irlandzkiego przewoźnika?

Ryanair rezygnuje z opłaty

Ryanair poinformował, że znosi opłaty za zmiany rezerwacji. Wszyscy pasażerowie, którzy zarezerwowali loty na październik lub listopad, a ich podróżnicze plany ulegną zmianie będą mogli bezkosztowo zmienić swoją rezerwację.

–  Chcemy zaoferować naszym klientom jak najwięcej elastyczności – znosimy więc opłatę za zmianę rezerwacji lotów w październiku i listopadzie. Pasażerowie mogą teraz zaplanować swój wyjazd, wiedząc, że jeśli ich plany ulegną zmianie, będą mogli bezkosztowo zmienić termin lotu aż do 21 marca 2021 roku. – czytamy wypowiedź Dary Brady, Director of Marketing & Digital Ryanaiara, którą cytuje w komunikacie Centrum Prasowe przewoźnika.

Zmian w przelocie będzie można dokonać do 7 dni przed planowaną podróżą. Wszyscy, którzy mają zarezerwowane loty na październik i listopad 2020 roku mogą bezkosztowo zmienić termin swojej podróży. Lot odłożyć można aż do 21 marca przyszłego roku. Bardzo wielu klientów będzie zachwyconych tą informacją, ponieważ do tej pory zmiana terminu lotu w tej linii lotniczej nierzadko była droższa niż zakup nowego biletu.

Jak to działa? Sprawdziliśmy na przykładzie lotu zarezerwowanego z Warszawy - Modlina do Brukseli. Pierwotna data wylotu to 24.10, a powrotu do 25.10. Zmuszeni byliśmy zmienić termin na późniejszy. Jaką kwotę przyszło nam zapłacić? Okazuje się, że Ryanair całkowicie zrezygnował z opłat za zmianę lotu, zamiast tego wystarczy uiścić różnicę, która wynika z różnych taryf.

W przypadku, gdybyśmy zdecydowali się zakupić zupełnie nowe bilety zapłacilibyśmy 268 zł. Pasażerowie na pewno będą zachwyceni działaniem Ryanaira.

Tagi:

LotnictwoturystykaRyanair

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kasper.staruzyk@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

25.06.2021Karwia Plaza fot.Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Turystyka

Tunezja przestała uznawać paszporty covidowe

Czytaj więcej >
Kontrole lokali gastronomicznych. Znamy efekty

Turystyka

Kontrole weszły do restauracji w całym kraju. Aż 57 proc. sprawdzanych z nieprawidłowościami

Czytaj więcej >
Nie masz maseczki? Licz się z mandatem

Turystyka

1800 zł za brak maseczki. Zastanów się czy warto

Czytaj więcej >
Bon turystyczny - uważajcie na oszustów

Turystyka

Uwaga na oszustów. Próbują naciągać na bon turystyczny

Czytaj więcej >
Biznes Info

Turystyka

Wakacje jak nieprzyjemna niespodzianka. W łatwy sposób stracisz odszkodowanie

Czytaj więcej >
MACIEJ KULCZYNSKI/East News

Turystyka

Makłowicz wypowiedział się na temat paragonów z wakacji. Nie ma dobrych wieści

Czytaj więcej >