Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Allegro

Allegro

laptop
20.03.2024 20:30 Sprzedał kilka ubrań w sieci. Wkrótce wezwała go skarbówka

Pan Rafał ma za sobą niestandardową wizytę w urzędzie skarbowym. Mężczyzna został tam wezwany tylko dlatego, że sprzedał kilka ubrań na popularnej platformie zakupowej Vinted. Jak się okazało, przekazała ona skarbówce dane o transakcjach swoich użytkowników, a urzędnicy zaczęli się im dokładnie przyglądać. Czy mogli? Mogli. Co więcej, niedługo takie praktyki będą już na porządku dziennym.

telefon-wiadomość-oszuści-SMS-smartfon-iberion
04.07.2023 10:20 Chwila nieuwagi i możesz stracić wszystkie oszczędności. Uważaj na tego e-maila

Internetowi oszuści masowo podszywają się pod znane firmy czy instytucje i wykorzystując ich wizerunek, zwracają się do klientów z różnymi “pilnymi” wiadomościami. Często informują w nich o konieczności dopłaty, wprowadzeniu jakichś nowych zasad, pozostawionej paczce itp. Zawsze w takich wiadomościach znajdziemy link, który prowadzi nas do fałszywej strony internetowej. To za jej pośrednictwem złodzieje wyłudzają nasze dane. Obecnie żniwa zbiera oszustwo wykorzystujące wizerunek Allegro – informuje portal Niebezpiecznik.

laptop
19.06.2023 14:41 Nowa konkurencja dla Allegro i AliExpress. Kolejna zagraniczna platforma sprzedażowa jest już w Polsce

Od początku czerwca polscy klienci mogą korzystać z usług chińskiej platformy sprzedażowej o nazwie Temu. Jej właścicielem jest koncern PDD Holdings, do którego należy również Pinduoduo. Debiut Temu w naszym kraju był jednak ledwo dostrzegalny – w mediach cisza, a sama platforma postawiła na komunikację za pomocą reklam zamieszczanych w mediach społecznościowych. Jaki będzie jej los?

allegro
19.05.2023 19:00 Allegro z nowościami. Czeka nas wiele ułatwień, ale niestety będą też dodatkowe opłaty

W czerwcu, lipcu i sierpniu Allegro wprowadzi wiele ważnych zmian dla osób, które prowadzą tam swój biznes. Sprzedający mogą liczyć na uproszczenie kilku kwestii, ale wzrośnie część kosztów.

Pieniądze
12.05.2023 12:00 Skarbówka skontroluje nawet 17 mln Polaków. Chodzi o zwiększenie wpływów do budżetu państwa

Serwis wyborcza.biz. informuje, że skarbówka będzie kontrolować transakcje dokonywane przez miliony Polaków. Na portale sprzedażowe zostaną nałożone nowe obowiązki, dotyczące m.in. raportowania sprzedawców. Celem jest zwiększenie wpływów do budżetu państwa i chociaż przepisy nie weszły jeszcze w życie, platformy będą musiały już zbierać dane. 

Allegro na telefonie
06.05.2023 08:27 Sprzedajesz w sieci, trafisz do rejestru. Fiskus upomni się o swoje

Internetowi sprzedawcy od początku maja mają dodatkowy obowiązek. Jeżeli spełniają kryteria, muszą zapłacić podatek od sprzedaży internetowej. Trafią także do specjalnego rejestru.

Allegro na telefonie
13.04.2023 16:39 Klienci Allegro zagrożeni. Jeden błąd i stracą wszystkie oszczędności

Wydawać by się mogło, że oszuści nie odpoczywają - święta wielkanocne już minęły, więc przystąpili do kolejnych ataków. Tym razem na celowniku przestępców są klienci portalu aukcyjnego Allegro.

Urząd Skarbowy
10.03.2023 13:15 Skarbówka wkracza do akcji. Dzięki nowym narzędziom łatwiej wyłapie podejrzane transakcje

Urząd skarbowy chce wiedzieć więcej na temat transakcji, których dokonują Polacy w Internecie. Skarbówka skontroluje czym, i za ile handlujemy, informuje serwis wyborcza.biz. 

policja
07.03.2023 21:32 Oszuści podszywają się pod Allegro. Firma ostrzega, można stracić pieniądze

Ataki na klientów banków to już za mało. Tym razem oszuści wzięli na celownik klientów Allegro, rozsyłając maile podszywające się pod platformę.

None
24.02.2023 15:07 2 tys. za paczkę czipsów. Niewiarygodna cena na licytacji

Co jakiś czas czyta się w mediach o astronomicznych kwotach, jakie osiągają na aukcjach niektóre przedmioty. Wiele z nich to towary z dawnych lat, kiedyś porzucone i zapomniane. Zdarza się, że z czasem kolekcjonerzy oferują za nie krocie. Nie inaczej jest w przypadku paczki Lay’sów z 2001 r. 

None
24.02.2023 14:28 Druga młodość kryształów z PRL. Niektóre egzemplarze osiągają zawrotne ceny

W czasach PRL-u powstawały znakomite przedmioty codziennego użytku, a jakość ich wykonania robi wrażenie do dziś. Co więcej, szkło oraz ceramika, które powstawały w latach 50., 60., 70. XX wieku zyskują na popularności. Na niektórych z nich można zarobić krocie. 

Kinder niespodzianka
07.02.2023 10:51 Astronomiczne kwoty za figurki z Kinder Niespodzianek. Za unikat można dostać ponad 50 tys. zł

Okazuje się, że ukryte w czekoladowym jajku figurki mają sporą wartość dla kolekcjonerów. Na aukcjach zarówno na polskim, jak i zagranicznym rynku zdarzają się oferty zakupu za 180 euro (przeszło 800 zł) w przypadku figurek z serii z Asterixem, po nawet 12 tys. euro (ponad 50 tys. zł) za najstarsze modele przedstawiające Smerfy — donosi serwis dlahandlu.pl.

Allegro
05.11.2022 09:23 Allegro podnosi ceny abonamentu Smart! Zmienią się też warunki darmowej dostawy

Klienci korzystający z Allegro Smart będą musieli liczyć się z podwyżkami opłat. Od 21 listopada zaczną obowiązywać nowe ceny usługi.

Materiał ilustracyjny
24.09.2022 13:28 Allegro wprowadzi nową opłatę. Dotyczy każdej oferty zakończonej sprzedażą

20 września portal Allegro poinformował o nowej opłacie. Będzie ona dotyczyć każdej oferty transakcji zakończonej sprzedażą, także tej prowadzonej przez konta zwykłe.

Allegro
10.09.2022 10:49 Allegro chce zastrzec kolor pomarańczowy jako znak towarowy

Allegro kojarzy się charakterystycznym, żywym pomarańczowym kolorem. Teraz serwis chce go zastrzec jako swój znak towarowy, złożył już w tej sprawie wniosek do Urzędu Patentowego.

package-1081709 1920
08.06.2021 02:00 Odstąpienie od umowy zawartej na odległość

Zakup na Allegro lub innym sklepie internetowym czy zawarcie umowy z operatorem telewizji cyfrowej przez telefon – to przykłady umów zawartych na odległość. Jak możemy od nich odstąpić? Dokonywanie zakupów na odległość jest coraz popularniejsze. Zwłaszcza teraz, gdy koronawirus stanowi realne zagrożenie, a restrykcje dotykają coraz więcej sklepów. Warto więc wiedzieć, z czym wiąże się umowa zawarta na odległość i w jaki sposób z niej ewentualnie zrezygnować.

ecommerce-2140604
25.05.2021 02:00 Sprzedaż na Allegro

Wielu przedsiębiorców chcących sprzedawać swoje towary lub usługi przez internet, trafia na Allegro. O czym należy pamiętać korzystając z tej platformy?Założenie własnego sklepu on-line generuje koszty. Trzeba bowiem zapłacić osobie, która wykona stronę internetową zawierającą odpowiednie narzędzia, wykupić miejsce na serwerze, a także ponieść koszty reklamy. Chcąc sprzedawać na Allegro, nie trzeba posiadać własnej strony internetowej, ale nie oznacza to, że korzystanie z serwisu jest bezpłatne.

Flickr/C., https://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.0/
05.05.2021 02:00 Allegro połasi się na czeską sieć sklepów? Nasi południowi sąsiedzi nie mają wątpliwości

Allegro być może rozszerzy swój zasięg również o Czechy. Według doniesień zza naszej południowej granicy polska spółka jest wymienia wśród kandydatów do nabycia sieci sklepów internetowych Grupa Mall. Allegro jak na razie nie skomentowało tych doniesień, choć same pogłoski o ewentualnym zakupie przełożyły się na spadek notowań na giełdzie.Z tego artykułu dowiesz się:Czym zajmuje się Grupa MallJaka może być jej przyszłośćJak doniesienia o transakcji Allegro wpłynęły na inwestorów