BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Oszuści podszywają się pod Allegro. Firma ostrzega, można stracić pieniądze
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 07.03.2023 21:32

Oszuści podszywają się pod Allegro. Firma ostrzega, można stracić pieniądze

policja
Domena publiczna

Ataki na klientów banków to już za mało. Tym razem oszuści wzięli na celownik klientów Allegro, rozsyłając maile podszywające się pod platformę.

Atak na klientów Allegro

O sprawie informują m.in. portale Niebezpiecznik.pl, Android.com.pl czy RMF FM. Nowy atak opiera się tradycyjnie na wiadomości mailowej.

W jej treści odbiorca może przeczytać, że jego konto może zostać zawieszone. Rzekomym powodem mają być zbyt częste próby logowania z aplikacji mobilnej.

Trzy warianty wiadomości

Jak informuje Android.com.pl, jest również drugi wariant ataku. W wiadomości znajduje się informacja, że Allegro przyznało “premię lojalnościową” dla danego konta.

Natomiast według Niebezpiecznika i RMF FM trzeci wariant opiera się na informacji o błędzie w danych rozliczeniowych. Ma to być powodem do zawieszenia konta w serwisie.

We wszystkich wariantach znajduje się przycisk przekierowujący na stronę logowania. Jest ona oczywiście fałszywa, a wpisanie tamże prawdziwych danych skończy się okradzeniem naszych kont.

Jak nie dać się oszukać

Co zatem należy zrobić, aby nie dać się oszukać? Przede wszystkim sprawdzić nagłówki wiadomości (są one w języku angielskim, a nie po polsku), w których znajduje się prawdziwy adres e-mail nadawcy, i porównać go z innymi mailami z prawdziwego Allegro.

Jeżeli maile nadawców z nagłówków nie będą się zgadzać, to znaczy że mamy do czynienia z oszustem. Jak podaje RMF FM, najlepiej taką wiadomość po prostu zignorować.