BiznesINFO.pl > Handel > Allegro wprowadzi nową opłatę. Dotyczy każdej oferty zakończonej sprzedażą
Magdalena Madoń
Magdalena Madoń 24.09.2022 13:28

Allegro wprowadzi nową opłatę. Dotyczy każdej oferty zakończonej sprzedażą

Materiał ilustracyjny
Domena publiczna

20 września portal Allegro poinformował o nowej opłacie. Będzie ona dotyczyć każdej oferty transakcji zakończonej sprzedażą, także tej prowadzonej przez konta zwykłe. 

Nowa opłata na Allegro

Nowa opłata będzie naliczana od każdej oferty zakończonej sprzedażą. Nie ma znaczenia, czy sprzedawca korzysta z konta zwykłego, czy firmowego

Będzie to 1 zł od każdej oferty zakończonej sprzedażą, niezależnie od liczby sztuk w ramach jednej transakcji. Przykładowo jeśli klient w ramach jednej oferty kupi pięć krzeseł, to prowizja od sprzedaży wyniesie złotówkę. 

W przypadku zwrotu przedmiotu przez nabywcę zostanie także zwrócona opłata .  

Z opłaty można być zwolnionym jedynie w przypadku zakupu abonamentu. Podstawowy kosztuje 49 zł miesięcznie. Abonament może kupić tylko sprzedawca korzystający z konta firmowego.  Łatwo można wywnioskować, że opłata dotknie drobnych sprzedawców oraz osoby, które wystawiają przedmioty na Allegro okazjonalnie.

W przypadku sprzedaży za pośrednictwem wielu kont, aby uniknąć nowego kosztu, należy wykupić abonament dla każdego z kont. 

Opłata będzie naliczana od 2 listopada 2022 roku. Nie będzie ona dotyczyć ofert wystawionych przed tą datą -  jeśli ktoś wystawi przedmiot 1 listopada, a klient kupi go 2 listopada, nie zapłaci dodatkowej złotówki. 

Od 2 listopada sprzedawców z kontem zwykłym będą obowiązywały identyczne opłaty podstawowe, taka sama prowizja od sprzedaży oraz opłaty za pakiet Promo jak sprzedawców z kontem firmowym.

Allegro

Od 19 września wzrosły także prowizje w kategoriach Design i Antyki oraz Zdrowie. Allegro niedługo zmierzy się również z podwyżkami od Inpostu, zwracają uwagę Wiadomości Handlowe.

Allegro to największa platforma e-handlu w Polsce. Sprzedaż za pośrednictwem allegro to kluczowy element strategii wielu sprzedawców. Korzystają z niego również osoby indywidualne.