BiznesINFO.pl

Domena publiczna

Allegro wprowadzi nową opłatę. Dotyczy każdej oferty zakończonej sprzedażą

24 Września 2022

Autor tekstu:

Magdalena Madoń

20 września portal Allegro poinformował o nowej opłacie. Będzie ona dotyczyć każdej oferty transakcji zakończonej sprzedażą, także tej prowadzonej przez konta zwykłe. 

Nowa opłata na Allegro

Nowa opłata będzie naliczana od każdej oferty zakończonej sprzedażą. Nie ma znaczenia, czy sprzedawca korzysta z konta zwykłego, czy firmowego

Będzie to 1 zł od każdej oferty zakończonej sprzedażą, niezależnie od liczby sztuk w ramach jednej transakcji. Przykładowo jeśli klient w ramach jednej oferty kupi pięć krzeseł, to prowizja od sprzedaży wyniesie złotówkę. 

W przypadku zwrotu przedmiotu przez nabywcę zostanie także zwrócona opłata .  

Z opłaty można być zwolnionym jedynie w przypadku zakupu abonamentu. Podstawowy kosztuje 49 zł miesięcznie. Abonament może kupić tylko sprzedawca korzystający z konta firmowego.  Łatwo można wywnioskować, że opłata dotknie drobnych sprzedawców oraz osoby, które wystawiają przedmioty na Allegro okazjonalnie.

W przypadku sprzedaży za pośrednictwem wielu kont, aby uniknąć nowego kosztu, należy wykupić abonament dla każdego z kont. 

Opłata będzie naliczana od 2 listopada 2022 roku. Nie będzie ona dotyczyć ofert wystawionych przed tą datą -  jeśli ktoś wystawi przedmiot 1 listopada, a klient kupi go 2 listopada, nie zapłaci dodatkowej złotówki. 

Od 2 listopada sprzedawców z kontem zwykłym będą obowiązywały identyczne opłaty podstawowe, taka sama prowizja od sprzedaży oraz opłaty za pakiet Promo jak sprzedawców z kontem firmowym.

Allegro

Od 19 września wzrosły także prowizje w kategoriach Design i Antyki oraz Zdrowie. Allegro niedługo zmierzy się również z podwyżkami od Inpostu, zwracają uwagę Wiadomości Handlowe.

Allegro to największa platforma e-handlu w Polsce. Sprzedaż za pośrednictwem allegro to kluczowy element strategii wielu sprzedawców. Korzystają z niego również osoby indywidualne. 

Tagi:

AllegroSprzedaż wysyłkowasprzedaż

Podobne artykuły

Handel

Branża wędliniarska chce, by UOKiK skontrolował ceny mięsa. Zdaniem rzeźników są one zbyt niskie
Czytaj więcej >

Handel

Uprawa marihuany medycznej w Polsce. Jak wygląda sytuacja rok po podpisie prezydenta Andrzeja Dudy
Czytaj więcej >

Handel

Znane centrum handlowe we Wrocławiu zostanie zamknięte. Zarząd tłumaczy dlaczego
Czytaj więcej >

Handel

Poczta Polska ma nowego konkurenta. Wyzwanie rzucił rodzimy gigant technologiczny
Czytaj więcej >

Handel

Polacy stanowczo o nowych ubraniach: Są wykonywane z coraz gorszych i tańszych materiałów
Czytaj więcej >

Handel

GIS wydał ostrzeżenie, koniecznie sprawdź, czy masz ją w kuchni. Szkodliwe substancje mogą trafić do jedzenia
Czytaj więcej >
Magdalena Madoń

Redaktor Biznesinfo. Wcześniej copywriter oraz młodsza księgowa. Absolwentka rachunkowości i controllingu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. W wolnym czasie bierze czarodziejski flet i gra w orkiestrach dętych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]