Sytuacja w TVN jeszcze się nie uspokoiła, nawet po tym jak Warner Bros. Discovery ostatecznie wycofało się ze sprzedaży stacji. Zarząd telewizji podjął kolejną decyzję biznesową, w wyniku której widzowie stracą lubiany teleturniej, czyli “Milionerów”. Być może jeszcze nie wszystko stracone — wciąż ważą się losy programu.
Telewizja Republika ostatnio mierzyła się z kilkoma kłopotami natury prawnej. Zdaje się, że przynajmniej część z nich już się rozwiązała. We wtorek, tuż po świętach Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji rozstrzygnęła wniosek nadawcy o udzielenie dodatkowej koncesji. Szef stacji — Tomasz Sakiewicz poinformował o planach dalszej ekspansji.
Nie minęło jeszcze wiele czasu od debaty prezydenckiej w Końskich. To spotkanie, które zgromadziło tylko część kandydatów, wciąż jest szeroko komentowane i analizowane. Kandydaci na urząd prezydenta ponownie stanęli na politycznej arenie, tym razem w większym, choć wciąż niekompletnym gronie, a atmosfera była niezwykle napięta. Co się wydarzyło podczas tego spotkania?
Na terenie całej Polski może dojść do zakłóceń w czasie odbierania sygnału telewizyjnego. Właśnie poinformowano, w jakich dniach i jakich godzinach widzowie doświadczą problemów. Na odbiornikach pokaże się niepokojący sygnał, wiadomo, jak na niego zareagować. Zakłócenia potrwają kilka dobrych dni.
Właśnie pojawiły się najświeższe informacje dotyczące potencjalnego zakupu stacji TVN. Nieoficjalnie z wyścigu wycofał się jeden z kandydatów. Tło wydarzeń wzbudza zaciekawienie, mówi się, że może to mieć związek z polityką zza oceanu.
Część Polaków, którzy w kwietniu włączyli telewizor i chcieli przełączyć się na kanał telewizji Republika, mogli mieć problem z uzyskaniem do niego dostępu. Jak się okazuje to nie czasowe zakłócenie sygnału, tylko sytuacja permanentna. Stacja zniknęła z lokalnych multipleksów, a jej miejsce zajął zupełnie inny nadawca.
Ważą się losy jednego z największych nadawców w Polsce. Warner Bros podjął niespodziewaną decyzję o sprzedaży dobrze funkcjonującego i zarabiającego przedsiębiorstwa, a to sytuacja, która niezwykle kusi inwestorów. Nowy właściciel może diametralnie zmienić krajobraz mediów w kraju. Okazuje się, że teraz głowni zainteresowani będą mieli potężnego konkurenta.
Dziś podróżowanie dla większości społeczeństwa nie pozostaje już tylko w sferze marzeń i fantazji, a jest na wyciągnięcie ręki. Za sprawą oglądania filmów i seriali również można się zainspirować i wybrać idealne miejsce na urlop. Tak stało się i tym razem, premiera popularnej produkcji przełożyła się na gigantyczny wzrost liczby turystów w tym jednym miejscu. Nie jest wcale tak drogo, jak mogłoby się wydawać.
Rozpoczęła się kolejna runda walki o przejęcie TVN. Ważą się losy jednej z największych stacji telewizyjnych w kraju i cały ten proces jest uważnie śledzony przez Polaków. Do tej pory w grze było kilka zagranicznych firm, w tym koncerny powiązane ze znanymi politykami. Aktualnie w grze zostały trzy podmioty. W ostatniej chwili pojawiła się nowa oferta, zaskakująca oferta.
Telewizja Polska, realizuje swoje cele strategiczne, ukierunkowane na rozszerzenie oferty medialnej dla odbiorców zza wschodniej granicy. Stacja wprowadziła w swojej strukturze wiele zmian zgodnych z oczekiwaniami Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Teraz został uruchomiony nowy blok programowy, który stał się częścią międzynarodowej sieci Biełsat.
Już w najbliższych dniach widzowie telewizji naziemnej mogą doświadczyć nieoczekiwanych przerw w nadawaniu. Wiele popularnych kanałów zniknie z ekranów na kilka godzin. Co stoi za tymi zmianami i kogo najbardziej dotkną?
Galopująca inflacja sprawia, że koszty życia w Polsce są coraz większe, a co za tym idzie rachunki oraz podatki również idą w górę. O termonach niektórych opłat łatwo zapomnieć, a ewentualne kary za nieuregulowanie obowiązkowych płatności mogą być sporym obciążeniem dla domowego budżetu. Jedną z ważnych dat jest 25 lutego, jeśli ktoś się spóźni, narazi się na nałożenie sporych odsetek.
Jeszcze nie tak dawno wytwórnia Disney świętowała swoje 100-lecie. Niestety rocznica nie wypadła w najlepszym okresie finansowym firmy i nawet huczne obchody nie poprawiły sytuacji. Teraz idąc za nową polityką Donalda Trumpa, kierownictwo przyjęło inny kierunek działań, na co wpływ miała również rosnąca liczba niezadowolonych klientów.
Nieoficjalnie przekazano, że w procesie sprzedaży telewizji TVN złożono w ostatnim czasie dwie oferty. Już wiadomo, kto chciałby potencjalnie kupić stację. Do konkursu o zakup telewizji TVN od spółki Warner Bros. Discovery miałoby stanąć dwóch poważnych inwestorów.
Sieć sklepów Lidl chce wycofać się ze współpracy z telewizją Republika. Jeżeli stacja nie zastosuje się do warunków dyskontu, może ponieść duże straty finansowe. W tym przypadku kompromis jest niemożliwy.
Jak poinformowała agencja Reuters, przedsiębiorstwo Warner Bros Discovery podjęło działania mające na celu sprzedaż Grupy TVN, czyli jednego z liderów na rynku medialnym w kraju. Sprawa wywołała poruszenia i na reakcje zdecydował się nawet polski rząd. Okazuje się, że pojawili się już piersi potencjalni nabywcy, a wśród nich włoska firma, która jest powiązana z rodziną Silvio Berlusconiego.
Przepisy dotyczące płacenia za abonament RTV są jasne. Każdy posiadacz odbiornika zdolnego do odbioru sygnału radiowo-telewizyjnego opłatę za abonament RTV musi wnieść do 25. dnia każdego miesiąca. W przypadku zwłoki, lub całkowitego zaniechania płatności, zaległa suma może zostać potrącona z konta dłużnika. Kontrolerzy z Poczty Polskiej mogą też nałożyć kary. Ile wynoszą opłaty w 2025 roku?
W trakcie rządów PiS telewizja Republika otrzymała niemal 9 milionów złotych – donosi Onet. Pieniądze miały pochodzić z budżetu Polskiej Fundacji Narodowej, która zamiast zgodnie z założeniem dbać o wizerunek Polski na świecie, miała opłacać „abonament” za propagandę spółce Tomasza Sakiewicza.
Wiadomo już, że w przyszłym roku nadal będziemy zobowiązani do płacenia abonamentu RTV. Najprawdopodobniej nowa ustawa medialna stanowić będzie o finansowaniu TVP i Polskiego Radia z budżetu państwa, jednak na to przyjdzie nam poczekać. Wiemy już także, na jakie zmiany w 2025 r. można liczyć w kwestii zwolnienia z obowiązku opłacania abonamentu.
Trzy podmioty są zainteresowane przejęciem grupy TVN od koncernu Warner Bros – poinformował ”Newsweek”. Jedną z ofert miał złożyć człowiek związany z Viktorem Orbanem, co rodzi obawy o możliwe skrajne upolitycznienie stacji, podobnie jak miało to miejsce w przypadku TVP Jacka Kurskiego. ”Musimy mieć telewizję, której ludzie ufają” – powiedział tygodnikowi polityk PiS.