BiznesINFO.pl
Telewizja Polska nie płaci za kwarantannę

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Telewizja Polska na plakatach informuje swoich pracowników. Trafienie na kwarantannę oznacza utratę wynagrodzenia?

1 Października 2020

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Pracownicy Telewizji Polskiej muszą przychodzić do pracy nawet gdy są zakażeni koronawirusem? Portal Press donosi, że w budynkach TVP wiszą plakaty informujące, że udanie się na kwarantannę grozi utratą wynagrodzenia.

Telewizja Polska nie zapłaci pracownikom, którzy udadzą się na kwarantannę? O skandalicznych plakatach w siedzibach TVP informuje między innymi Gazeta Wyborcza. Portal Press dodaje, że informacje o utracie wynagrodzenia za poddanie się kwarantannie pojawiły się zarówno na Woronicza, jaki i w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej przy pl. Powstańców Warszawy.

Telewizja Publiczna nie płaci zakażonym?

Adriana Rozwadowska z Gazety Wyborczej opublikowała na swoim Twitterze fragment plakatu, który ma wisieć od wiosny w siedzibie TVP. Z postu dziennikarki wynika, że zdaniem Telewizji Polskiej kwarantanna związana z zakażeniem się koronawirusem trwa aż 30 dni, a pracownikom, którzy się jej poddadzą nie przysługuje wynagrodzenie. – Kwarantanna trwa 30 dni - wtedy ty i twoi koledzy nie możecie pracować, wypadacie z projektów i tracicie wynagrodzenie! Do gry możesz wrócić po odbyciu kwarantanny – ma głosić treść plakatu.

Portal Press, który nagłośnił sprawę nie musiał długo czekać na reakcję Telewizji Polskiej. Jak donosi Onet, biuro prasowe TVP przesłało do redakcji serwisu wyjaśnienia. Czytamy w nich, że plakaty powstały na przełomie marca i kwietnia. W oświadczeniu czytamy, że plakaty informują o profilaktyce przeciwko SARS-CoV-2. TVP dodaje, że "plakat ma formułę nieco humorystycznej, edukacyjnej gry planszowej, w której zachowana jest ciągłość i logika poszczególnych jej etapów, mająca na celu w przystępny sposób wyjaśnić zasady higieny pracy w okresie pandemii”.

W wyjaśnieniu nie padają za to kwestie związane z czasem trwania kwarantanny. Skąd TVP wzięło 30 dni? Nawet jeżeli plakaty powstały w szczycie I fali pandemii, to już wtedy nie było mowy o miesięcznej kwarantannie, bo nigdy nie była ona tak długa.

Tagi:

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kasper.staruzyk@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Koniec z wyprzedzaniem na autostradzie. Będzie monitoring.

Polska i Świat

Podwyżki opłat na A4. UOKiK sprawdzi czy nowe ceny nie są wygórowane

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Powrót niesławnego podatku. Pierwsze konsultacje już się odbyły

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Rewolucyjna rakieta NASA przetransportuje ludzi na Marsa w zaledwie kilka tygodni

Czytaj więcej >
wojsko

Polska i Świat

Rekordowe wydatki Polski na obronność. Kwota, którą wydamy w 2023 r. robi wrażenie

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Warszawa N/z kobieta wyrzuca smieci do osiedlowego smietnika

Polska i Świat

Nie segregujesz śmieci, zapłacisz razem z sąsiadami. Spore kary za odpady

Czytaj więcej >
Elon Musk prześcignął Jeffa Bezosa

Polska i Świat

Amazon pod lupą UOKiK. Firmie grozi ogromna kara za nieuczciwe praktyki

Czytaj więcej >