Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Tego nie wiedziałeś o kasach samoobsługowych w Biedronce. Dzięki ukrytym funkcjom możesz sporo zaoszczędzić
Olgierd Maletka
Olgierd Maletka 18.10.2023 14:26

Tego nie wiedziałeś o kasach samoobsługowych w Biedronce. Dzięki ukrytym funkcjom możesz sporo zaoszczędzić

Kobieta, zakupy, Biedronka, sklep, kasy samoobsługowe
Marek BAZAK/East News

Polacy uwielbiają robić zakupy w Biedronce. Nie ma w tym nic dziwnego, bo sieć sklepów regularnie wprowadza ciekawe promocje i oferuje szeroki wybór produktów. Jak informuje wp.pl, kasy samoobsługowe w sklepach Biedronki posiadają wiele ukrytych funkcji, dzięki którym możemy sporo zaoszczędzić. Sprawdź niżej, o czym warto pamiętać następnym razem, gdy będziesz robił zakupy w sklepach z logo małego owada.

Przydatne funkcje kas w Biedronce

Biedronka jest jednym z ulubionych sklepów Polaków. Klienci lubią robić tam zakupy ze względu na szeroki wybór asortymentu, okazyjne ceny i częste promocje. Serwis wp.pl podaje, że kasy samoobsługowe w Biedronce posiadają wiele ukrytych funkcji, dzięki którym można zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze.

Emerytura wyższa nawet o kilkaset złotych. Niewielu seniorów wie o tej uldze

Ukryte funkcje kas samoobsługowych

Polacy polubili kasy samoobsługowe ze względu na wygodę i szybkość transakcji. W ciągu ostatnich kilku lat wiele sklepów zostało wyposażone właśnie w takie urządzenia.

Jakie funkcje posiadają kasy samoobsługowe w Biedronce? Najważniejszą z nich, znaną przez wszystkich, jest możliwość zeskanowania karty Moja Biedronka, dzięki czemu mamy możliwość korzystania z rabatów i ofert specjalnych.

Jak podaje wp.pl, jedną z mniej znanych funkcji jest możliwość wytarowania wagi. Klienci powinni mieć na uwadze, że czasem waga może nie być wyzerowana, przez co może wyświetlać nieprawidłowe odczyty, a my zapłacimy więcej niż powinniśmy. Funkcja kalibracji wagi znajduje się po prawej stronie.

Ceny na stacjach Orlenu w górę. Spełnił się czarny scenariusz.

Możemy zaoszczędzić czas i pieniądze

Kolejny mało znany przycisk służy do wezwania personelu sklepu. Warto z niego skorzystać, gdy zeskanowaliśmy zły produkt lub chcemy kupić np. alkohol, co wymaga zatwierdzenia pracownika sklepu. W ten sposób szybciej zwrócimy uwagę personelu na nasz problem.

Zapewne niewielu klientów zdaje sobie sprawę z tego, że w kasach samoobsługowych w Biedronce możemy regulować głośność komunikatów. Posługując się pierwszym przyciskiem po lewej stronie kasownika, możemy dostosować głośność urządzenia do naszych preferencji.