Tauron likwiduje ulgi w opłatach za energię elektryczną
pixabay
Autor Radosław Święcki - 23 Maja 2020

Emeryci i renciści stracą jedną z istotnych ulg. Spółka energetyczna musi uwolnić pieniądze

Zła wiadomość dla emerytów i rencistów. Na mocy porozumienia zarządów spółek Tauron Dystrybucja i Tauron Dystrybucja Pomiary ze związkami zawodowymi stracą oni ulgi w opłatach za energię elektryczną. Ulgi stracą również byli pracownicy spółek. Za sprawą tej decyzji zarządy będą mogły podjąć decyzje o rozwiązaniu rezerw w wysokości 350 mln zł.

Tauron o porozumieniu

Prezes Tauronu Filip Grzegorczyk wyraził zadowolenie z faktu, że kierownictwo spółek, a także związki zawodowe „wykazały się dojrzałością, która pozwoliła na wypracowanie wartościowego konsensusu".

Tauron – jak zwraca uwagę Polska Agencja Prasowa - nie podał jak dotąd, jak dużej grupy osób będzie dotyczyć likwidacja ulg. Wiadomo natomiast, że podpisane ze związkami zawodowymi protokoły dodatkowe, zmieniające zakładowe układy zbiorowe pracy, dotyczą "zmian w zakresie wypłat ekwiwalentu pieniężnego za ulgowe korzystanie z energii elektrycznej przez byłych pracowników tych spółek".

- Na podstawie tych zmian zarządy będą mogły podjąć decyzje o rozwiązaniu rezerw w wysokości 350 mln zł, które były utworzone na ten cel – czytamy w cytowanym przez PAP komunikacie spółki.

Największe miasta świata. Aż trudno wyobrazić sobie ich ogromNajwiększe miasta świata. Aż trudno wyobrazić sobie ich ogromCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia: Padł rekord ofiar śmiertelnych Covid-19, fatalne wiadomości

Agencja podaje, że negocjacje dotyczące wypłat ekwiwalentu pieniężnego za ulgowe korzystanie z energii trwają również w innych spółkach Grupy Tauron. W przypadku porozumienia możliwe będzie rozwiązanie kolejnych ok. 90 mln zł zawiązanych wcześniej rezerw.

Ogródki działkowe prawie za bezcen? Tanie działki w ROD czekają, trzeba tylko wiedzieć jak ich szukaćOgródki działkowe prawie za bezcen? Tanie działki w ROD czekają, trzeba tylko wiedzieć jak ich szukaćCzytaj dalej

Protokoły dodatkowe mają wejść w życie po wpisaniu ich do rejestru zakładowych układów pracy, prowadzonego przez inspektorat Państwowej Inspekcji Pracy w Krakowie.

Tauron przypomina, że w związku z pandemią koronawirusa zostały już zawarte porozumienia ze związkami zawodowymi odnośnie trzymiesięcznego obniżenia wymiaru czasu pracy i wynagrodzeń pracowników o 20 proc. (w spółce Tauron Wydobycie) oraz o 10 proc. (w Tauron Wytwarzanie). Dzięki temu spółki mogą ubiegać się o środki z rządowej tarczy antykryzysowej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Poważny wypadek na drodze do Gdańska. Ranne dzieci, droga zablokowana
  2. Pierwsze objawy białaczki. Nigdy ich nie lekceważcie
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Włożył kij do bagna, finał akcji jest niewiarygodny. Wszystko nagrał, film podbija sieć
Czarne owce używanych samochodów. Najgorsze auta, po których zakupie zaraz będziesz musiał odwiedzić serwisCzarne owce używanych samochodów. Najgorsze auta, po których zakupie zaraz będziesz musiał odwiedzić serwisCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News