Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Tadeusz Rydzyk pobiera emeryturę. Na co ją wydaje?
Zuzanna Kłosek
Zuzanna Kłosek 19.03.2024 21:36

Tadeusz Rydzyk pobiera emeryturę. Na co ją wydaje?

o. Tadeusz Rydzyk, pieniądze
Fot. East News/Jakub Kaminski, Pixabay/Królestwo_Nauki

Szymon Hołownia wytoczył ciężkie działa w stronę o. Tomasza Rydzyka. Duchownego ma odwiedzić Najwyższa Izba Kontroli (NIK). Decyzja wywołała oburzenie. Ujawniono, na co o. Rydzyk przeznacza swoją emeryturę.

Tadeusz Rydzyk: ”Nie mam żadnej pensji. Od niedawna pobieram emeryturę”

Takie słowa z ust o. Rydzyka zelektryzowały Polaków. Od dawna temat majątku duchownego był poruszany przez media. Tomasz Rydzyk za rządów PiS miał dostawać od rządu ”miliardy złotych”. Sprawa nie ucichła również po zapewnieniach samego zainteresowanego:

Jestem księdzem redemptorystą, zakonnikiem i nie mam żadnej pensji. Od niedawna jestem na emeryturze — uznał o. Rydzyk w rozmowie z ”Naszym Dziennikiem”.

W końcu sprawą zainteresował się sam marszałek Sejmu, Szymon Hołownia. Jego działania wywołały jednak niemałe poruszenie.

Wygrał w Lotto 17 mln złotych. Nigdy nie dostał ani złotówki

Tadeusza Rydzyka czeka kontrola NIK

O zleceniu Najwyższej Izbie Kontroli wizyty w majątku o. Rydzyka Szymon Hołownia poinformował kilka dni temu. Na platformie X napisał:

To jest taki trick, że do Rydzyka zapuka NIK.

W opublikowanym w tym serwisie nagraniu Marszałek Sejmu powiedział:

Czy wiecie, że w ciągu ostatnich 8 lat rządów Prawa i Sprawiedliwości instytucje związane z ojcem Tadeuszem Rydzykiem otrzymały z państwa i różnych jego agend ponad 400 mln zł? To jest kwota, za którą można zbudować 40 nowych przedszkoli.

W tej chwili właśnie podpisuję zlecenie do prezesa Najwyższej Izby Kontroli o dokonanie pierwszego chyba takiego przekrojowego i w pełni transparentnego przeglądu przepływów finansowych pomiędzy państwem i związkami wyznaniowymi, w szczególności Kościołem katolickim — dodał. 
 

Na to Tadeusz Rydzyk przeznacza całą emeryturę

Pan marszałek Szymon Hołownia pomylił role. On jest dzisiaj marszałkiem Sejmu. Pełni urząd drugiej (co do ważności) osoby w państwie. Tymczasem z tej wypowiedzi wynika, jakby dalej był showmanem, który pracuje w prywatnej telewizji. Użyte przez niego słowo "trick" kojarzy się z jakimś zagraniem specjalnym, może nawet nieuczciwym.

Tak do wpisu Szymona Hołowni odniósł się o. Jan Król, dyrektor toruńskiego muzeum "Pamięć i Tożsamość" im. Jana Pawła II na antenie Radia Maryja dyrektor. Przy okazji zdradził, na co Tadeusz Rydzyk wydaje swoją emeryturę:

Otrzymuje on emeryturę, ale to jest zgodne z obowiązującym w Polsce prawem. Mało tego, wszyscy wiemy, że tej emerytury nawet nie bierze. Zgodnie z jego wolą jest ona przeznaczona na Akademię Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

źródło: interia biznes