Tablice rejestracyjne ze specjalnym laserowym zabezpieczeniem
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Radosław Święcki - 10 Lipca 2020

Wprowadzane są zmiany w tablicach rejestracyjnych. Jeden element, bez którego już nie pojedziesz

Resort infrastruktury wprowadza dla tablic rejestracyjnych dodatkowe zabezpieczenie w postaci laserowego grawerunku - informuje “Rzeczpospolita”. Znakowanie aut ma zwiększyć ich bezpieczeństwo.

Tablica rejestracyjna ze specjalnym zabezpieczeniem

O decyzji Ministerstwa Infrastruktury odnośnie zmian w tablicach rejestracyjnych informuje piątkowa “Rzeczpospolita”. Z informacji przekazanych przez dziennik wynika, że w technice laserowej ma być oznaczone miejsce na nalepkę legalizacyjną, obrys wizerunku orła z godła Polski, a także numer certyfikatu producenta tablicy rejestracyjnej i nazwy producenta. – Skuteczne zabezpieczenia tablic rejestracyjnych dla pojazdów mechanicznych są wykonywane za pomocą lasera – mówią - cytowani przez gazetę - eksperci.

Jego promień będzie padał na specjalne tworzywo, którym jest pokryta tablica rejestracyjna, tworząc delikatny wzór widoczny pod odpowiednim kątem. – Od 11 lipca 2020 r. zaczną obowiązywać dodatkowe zabezpieczenia na tablicach rejestracyjnych. Nowością są oznaczenia wykonane techniką laserową na czołowej stronie tablicy rejestracyjnej – tłumaczy w rozmowie z dziennikiem Marcin Ketner, specjalista ds. zabezpieczeń dokumentów, w tym tablic.

Znakowania będą teraz zawierały numer certyfikatu producenta tablic bez wytłoczonych numerów, producenta tablic z wytłoczonymi numerami rejestracyjnymi, orła z koroną (element identyfikacji narodowej) i miejsce pod nalepkę legalizacyjną. Co z tablicami rejestracyjnymi bez oznaczeń i grafiki obrysu wizerunku orła naniesionego techniką laserową, które organ rejestrujący posiadał przed dniem wejścia w życie przepisu? Pozostaną one ważne do czasu ich wyczerpania.

Przypomnijmy, że tablice rejestracyjne w Polsce są wymagane na samochodach, motocyklach bądź skuterach. Każda tablica posiada indywidualny numer i odpowiednie zabezpieczenia. Wydają je powiatowe wydziały komunikacji.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News