Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Szykujcie się na większe wydatki. Kolejny serwis zapowiedział wzrost cen i blokadę współdzielenia kont
Olgierd Maletka
Olgierd Maletka 10.08.2023 21:15

Szykujcie się na większe wydatki. Kolejny serwis zapowiedział wzrost cen i blokadę współdzielenia kont

Pilot i telewizor
BiznesInfo

Kiedy Netfliks ogłosił, że wprowadzi zakaz współdzielenia kont w sieci zawrzało, a oburzeni klienci zapowiadali rezygnację z subskrypcji. Jak się okazuje, Netfliks nie tylko nie stracił, ale odnotował rekordowe wyniki. Serwis wirtualnemedia.pl podaje, że podjęcie podobnych kroków zapowiedział inny duży gracz na rynku.

Nowe zasady nie zniechęciły użytkowników

Kilka miesięcy temu Netfliks ogłosił wprowadzenie zakazu współdzielenia kont. Decyzja, która była krytykowana przez wielu użytkowników platformy, zdaje się wyznaczać trendy za którymi podążać będą inne serwisy. Powołując się na informacje Reutersa, Komputer Świat podaje, że zaledwie dwa dni po wprowadzeniu ograniczenia, Netfliks odnotował rekordową liczbę płatnych rejestracji.

Jak informuje serwis wirtualnemedia.pl, Disney+ wzoruje się na strategii konkurenta i zapowiada wprowadzenie sporych zmian, mających na celu poprawienie wyników finansowych firmy.

Lepiej uważać przy ładowaniu telefonu. Przestępcy mogą wykorzystać ten moment, by ukraść twoje dane

Współdzielenie kont to niższe przychody dla spółki

Podczas konferencji dla inwestorów, Bob Iger, zarządzający platformą Disney+ poinformował, że wkrótce dla klientów zostaną wprowadzone nowe zasady. Podkreślił, że wielu użytkowników współdzieli konta, co przekłada się na niższe przychody dla spółki.

Serwis podaje, że szczegółowe informacje uzyskamy w ciągu kilku najbliższych miesięcy, ale już w przyszłym roku będzie można zobaczyć "efekty biznesowe" działań podjętych w ramach walki ze współdzieleniem kont z osobami niezamieszkującymi w jednym gospodarstwie domowym.

Będą wszczepiać ludziom chipy do mózgów. Firma zyskała krocie na finansowanie dalszych działań.

"Zwiększenie monetyzacji"

„Aktywnie badamy sposoby udostępniania kont i najlepsze opcje dla subskrybentów, aby udostępniać swoje konta znajomym i rodzinie. Jeszcze w tym roku zaczniemy aktualizować nasze umowy abonenckie o dodatkowe warunki i zasady udostępniania. W 2024 roku wdrożymy taktykę mającą zwiększyć monetyzację” - przekazał Bob Iger.

To nie koniec złych wiadomości dla użytkowników Disney+. W grudniu zostaną podniesione ceny abonamentów - z 28,99 zł do 37,99 zł miesięcznie. „Jeszcze w tym roku zaczniemy aktualizować nasze umowy abonenckie o dodatkowe warunki i nasze zasady udostępniania, a także wprowadzimy taktyki mające na celu zwiększenie monetyzacji w 2024 roku” - powiedział Bob Iger.