BiznesINFO.pl
TOPSHOT - A photo taken in the late hours of May 29, 2020 shows a sign of the World Health Organization (WHO) at their headquarters in Geneva amid the COVID-19 outbreak, caused by the novel coronavirus. - President Donald Trump said May 29, 2020, he was breaking off US ties with the World Health Organization, which he says failed to do enough to combat the initial spread of the novel coronavirus. (Photo by Fabrice COFFRINI / AFP)

East News, Fabrice COFFRINI/AFP

Szef WHO: O szybkim końcu pandemii możemy tylko pomarzyć

13 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Szef WHO poinformował, że pandemia koronawirusa nie opuści nas tak szybko, jak myślimy. Podkreślił, że nad wirusem można przejąć kontrolę, ale trzeba podejmować odpowiednie kroki. Jakie jeszcze słowa padły z ust szefa WHO?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • W jaki sposób o pandemii koronawirusa wypowiadają się władze WHO

  • Jakie są zalecenia ekspertów WHO

  • Jak wygląda sytuacja w wybranych krajach

WHO o pandemii

Tedros Adhanom, szef Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) cytowany przez bankier.pl powiedział, że WHO również ma nadzieję na otwarcie się społeczeństw oraz gospodarek. Podkreślił, że nie będzie to możliwe dopóki szpitale będą przepełnione, a restrykcje sanitarne znoszone.

Adhanom zauważył, że niezmiernie cieszy fakt spadku zakażeń w poszczególnych regionach świata. Ocenił, że jest to powód do optymizmu świadczący o tym, że koronawirus oraz wszystkie jego odmiany mogą zostać powstrzymane.

W sprawie pandemii COVID-19 głos zabrała również Maria Van Kerkhove, ekspertka Światowej Organizacji Zdrowia ds. epidemii. Jej zdaniem pandemia osiągnęła punkt krytyczny, czego dowodem jest 4,4 mln nowych zakażeń na świecie. Szef WHO argumentował, że jest to efekt nieprzemyślanej polityki dotyczącej zdrowia publicznego.

Rzeczniczka WHO dr Margaret Harris poinformowała, że wzrost zakażeń obserwowany jest od sześciu tygodni. Z danych wynika, że liczba ofiar śmiertelnych COVID-19 wzrosła o 11 proc. w porównaniu z ubiegłym tygodniem.

WHO rozwiewa nadzieję na normalność

WHO podkreśla, że sytuacja związana z pandemią koronawirusa pogarsza się ze względu na nowe mutacje wirusa. Bankier.pl przypomina m.in.: o sytuacji w Turcji, gdzie większość zakażeń wywodzi się od brytyjskiej odmiany.

Z kolei w Brazylii pogrzeby odbywają się również w nocy, żeby nadążyć z chowaniem zmarłych. Grozę budzi również sposób transportowania zwłok, bowiem te przewożone są w autobusach szkolnych. W tym ogromnym kraju, liczącym 210 mln obywateli zaszczepiono zaledwie 3 proc populacji.

W Polsce również sytuacja nie wygląda kolorowo. Rząd wprowadził twardy lockdown i zamknął większość gałęzi gospodarki. Dziennie w Polsce wykrytych zostaje ponad 20 tys. zakażeń koronawirusem. Zjednoczona Prawica stara się podkręcić tempo programu szczepień i umożliwiła rejestrację kolejnym rocznikom.

WHO przekonuje, że dla polepszenia sytuacji wciąż należy zasłaniać usta i nos. Obowiązek ten powinni spełniać nawet zaszczepieni. Władze WHO namawiają do zachowania dystansu społecznego.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

Luzowanie obostrzeń coraz bardziej możliwe

Luzowanie obostrzeń za pasem. Znamy już pierwsze przecieki

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Koronawirus

Kamila JeziorskaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Chiny podróżnik

Polska i Świat

Chiny łagodzą restrykcje covidowe. Ludzie masowo protestowali przeciw polityce zero covid

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Wojsko wezwie na obowiązkowe ćwiczenia. Za niestawienie się w jednostce grożą poważne kary

Czytaj więcej >
Ministerstwo Rolnictwa przekazało wspaniałe wieści dotyczące produkcji jabłek

Polska i Świat

Sytuacja w rolnictwie jest zła. A będzie jeszcze gorzej

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Zapłacisz dużą karę, jeżeli nie załatwisz jednej ważnej sprawy

Czytaj więcej >
Viktor Orban ujawnił szczegóły swojej rozmowy z Władimirem Putinem

Polska i Świat

Rada Europejska chce wspomóc Ukrainę miliardami euro, Węgry mówią "nie"

Czytaj więcej >
emeryci

Polska i Świat

Ważne zmiany dla emerytów i rencistów od 1 stycznia 2023 roku

Czytaj więcej >