Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Syn zeskanował kod QR. Jego ojciec był zaskoczony
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 24.08.2023 17:38

Syn zeskanował kod QR. Jego ojciec był zaskoczony

Oszustwo przez komputer
Domena publiczna

Pewien 12-latek podczas gry dostał od innego gracza kod QR. Po jego zeskanowaniu miał otrzymać dodatkowe przedmioty w grze. Historia potoczyła się jednak znacznie gorzej.

Niewinna propozycja dla gracza

12-letni syn jednego z mieszkańców powiatu kolbuszowskiego, podczas gdy w grę komputerową, otrzymał od innego gracza ciekawą propozycję. Dotyczyła ona otrzymania przedmiotów w grze całkowicie za darmo.

Jak informuje Wirtualna Polska, w celu otrzymania przedmiotów chłopiec otrzymał kod QR, który musiał zeskanować. Postąpił on zgodnie z otrzymanymi instrukcjami, ale obiecanych przedmiotów nie otrzymał.

Ojciec nie był zadowolony

Z początku dziwna sprawa zaczęła się wyjaśniać po kilku dniach. Do ojca przyszedł bowiem rachunek za telefon syna. Ku jego zaskoczeniu, opiewał on na 800 zł.

Z informacji Wirtualnej Polski wynika, że ojciec dziecka skontaktował się z operatorem w celu wyjaśnienia sprawy. Okazało się, że wspomniana kwota została przeznaczona na płatne usługi (których chłopiec oczywiście świadomie nie zamówił).

Policja ostrzega

Z dostępnych informacji podawanych przez Wirtualną Polskę i cytowanej przez portal nadkom. Jolanty Skubisz-Tęczy z kolbuszowskiej policji wynika, że po uzyskaniu od syna informacji o kodzie QR ojciec udał się na policję. Tam złożył zawiadomienie, że doszło do oszustwa na jego szkodę.

Funkcjonariusze cytowani przez Wirtualną Polskę proszą, aby uważać podczas rozmów z nieznanymi osobami. Zwłaszcza należy uświadamiać dzieci o tym, jakie zagrożenia mogą spotkać w internecie i grach sieciowych.